نماینده دامغان در مجلس تاكید كرد:

بی توجهی مسؤلان به آثار تاریخی دامغان

بی توجهی مسؤلان به آثار تاریخی دامغان

به گزارش سفرگو نماینده دامغان در مجلس بابیان اینكه آثار تاریخی این شهرستان مورد بی توجهی مسؤلان هستند، اظهار داشت: این آثار علاوه بر هویت تاریخی، ظرفیت جذب گردشگران هستند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، ابوالفضل حسن بیگی ظهر شنبه در جلسه مشترك شورای برنامه ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینكه مردم دامغان از عدم توجه به آثار تاریخی و گردشگری به علت اقدامات انجام شده و تخریب آنها، رنج می برند، تاكید كرد: آثار تاریخی دامغان مورد بی توجهی مسؤلان هستند.
وی اضافه كرد: اگر راه آهن از تپه حصار عبور می كرد و مردم و توریستهای خارجی و داخلی بی مهری ها و تخریب ها در تپه حصار كه ریشه تاریخ است را می دیدند، شاهد بی مهری های انجام شده نبودیم.
نماینده دامغان در مجلس، اظهار داشت: این شهرستان بعنوان صددروازه هویتی تاریخی و فرهنگی دارد و همینطور وجود بناهای مختلف تاریخی در دامغان می تواند سبب سرازیر شدن توریستهای داخلی و خارجی باشد.
حسن بیگی در دیگر بخش سخنان خود، تاكید كرد: زیرگذر روستای قدرت آباد یكی از مسائلی است كه باید پیگیری شده و بعنوان مطالبه مردمی صورت پذیرد.
وی با اشاره به اینكه محورهای ساری- دامغان (امیرآباد، گلوگاه)- معلمان- سمنان، رشم- جندق بهترین، به صرفه ترین و اقتصادی ترین مسیر در مورد كری دور شمال به جنوب در استان هستند، تاكید كرد: دامغان دارای ظرفیت های ویژه ای در حوزه راه و حمل و نقل است.
عضو خانه ملت اظهار داشت: مخازن معادن ما در جنوب دامغان و شاهرود از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار و آماده سرمایه گذاری است كه احتیاج به فرآهم كردن زیرساخت ها برای حضور بخش خصوصی دارد.

1398/09/24
11:44:13
5.0 / 5
1590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد