توسعه گردشگری با یك تیر دو نشان

توسعه گردشگری با یك تیر دو نشان

به گزارش سفرگو ایسنا/خراسان جنوبی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به مسئولان بیرجند، اظهار داشت: اگر می خواهید بیرجند شهری پیشرفته شود، باید به سوژه گردشگری آن به صورت جدی توجه كرد.


علی اصغر مونسان، امروز دوشنبه ۹ دی، در بازدید از ارگ كلاه فرنگی بیرجند اظهار نمود: با صنعت به تنهایی هیچ شهری توسعه پیدا نمی كند.

وی با اشاره به اینكه تمام شهرهای پیشرفته و توسعه یافته در دنیا شهرهای گردشگری هستند، اضافه كرد: گردشگران با خود طراوت و نشاط را به شهر می آورند.

به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به مسئولان بیرجند، اشاره كرد: اگر می خواهید بیرجند شهری پیشرفته شود، باید به سوژه گردشگری آن به صورت جدی توجه كرد.

مونسان با تاكید بر ایجاد شغل و درآمدزایی ناشی از رونق گردشگری، خواهان واگذاری كامل ارگ كلاه فرنگی بیرجند به میراث فرهنگی شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاكید بر اینكه هرجا میراث فرهنگی قوی تر بوده گردشگری نیز توسعه یافته است، بیان كرد: شهرهای اصفهان، یزد و شیراز به دبیل توجه به گردشگری در این سال ها بسیار موفق بوده اند.

در این بازدید مقرر شد با پیگیری ویژه استاندار خراسان جنوبی، قسمت ارگ كلاه فرنگی از قسمت اداری جدا شده، نگهبانی جدا برای آن تعریف شود و با هزینه اعتبارات تخصیص یافته از طرف وزارت میراث فرهنگی، زمینه ورود توریست تسهیل شود.

ارگ كلاه فرنگی یكی از آثار تاریخی شهر بیرجند است. این بنا در دوره قاجار و بین سال های ۱۲۶۴ تا ۱۳۱۳ هجری قمری ساخته شده است و هم اكنون این ارگ در محل فرمانداری بیرجند واقع است.

این اثر در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۷۶ با شمارهٔ ثبت ۱۸۸۰ بعنوان یكی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع:

1398/10/10
12:32:18
5.0 / 5
1578
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد