اعتراضات فرانسه درهای موزه لوور را بست

اعتراضات فرانسه درهای موزه لوور را بست

به گزارش سفرگو ده ها معترض در اعتراض به اصلاحات قوانین بازنشستگی فرانسه با تجمع در مقابل درب موزه «لوور» -یكی از پربازدیدترین مكان های پایتخت فرانسه-  از ورود گردشگران و بازدیدكنندگان به این موزه خودداری كردند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورك تایمز، گردشگران و علاقه مندانی كه برای بازدید از موزه « لوور» پاریس روز جمعه به این مكان آمده بودند، بعد از مواجه با انبوه اعتصاب كنندگانی كه در مقابل این موزه تجمع كرده بودند، از وارد شدن به این مكان بازماندند.
موزه لوور پاریس كه بعنوان پربازدید ترین موزه جهان شناخته می شود آخرین هدف تجمعات اعتراضی ۴۴ روزه اتحادیه های كارگران بود كه تبعات آن این دفعه دامن گردشگران را هم گرفت.
روز جمعه همچنان كه گردشگران ناامید و غمگین به نظر می رسیدند حدود ۱۰۰ معترض در حالیكه پلاكارت هایی با جملات اعتراضی حمل می كردند و ضد «امانوئل ماكرون» - رئیس جمهور فرانسه- شعار می دادند، در مقابل هرم مشهور شیشه ای لوور تجمع كرده بودند.
یكی از معترضان حاضر در این اعتصاب كه از كارمندان وزارت فرهنگ فرانسه است در اینباره اظهار داشت: «تعطیل كردن موزه لوور برای پیشگیری از ورود گردشگران به این مكان بسیار اهمیت دارد چون كه این مكان پربازدیدترین موزه جهان به حساب می آید. ما می دانیم كه این اقدام ما، خشم گردشگران را برانگیخته است، اما هیچ راه دیگری به جهت اینكه صدایمان را به گوش دولت برسانیم وجود ندارد.»
با این وجود علل مطرح شده توسط معترضان همه بازدیدكنندگان ناكام این موزه را قانع نكرد.
یكی از بازدیدكنندگان غمگین كه روز جمعه از حومه شهر پاریس برای بازدید از نمایشگاه بزرگ «لئوناردو داوینچی» در این مكان حاضر شده بود بیان نمود: « من برای بازدید از این نمایشگاه از سه ماه پیش برنامه ریزی كرده بودم این درحالی است كه با عنایت به اختلالاتی كه در سیستم حمل و نقل بوجود آمده مدت زمان رفت و آمد من از حد معمول فراتر رفته است.»
دیگر بازدیدكنندگان به خصوص آن دسته از توریستهای خارجی كه اخبار اعتصابات اخیر فرانسه را دنبال نكرده بودند، غافلگیرتر، آشفته تر و خشمگین تر بودند.
یكی از گردشگران ایتالیایی بیان نمود: «نمی دانم این افراد به چه دلیلی اعتصاب كرده اند. امیدوارم هزینه ای كه برای خرید بلیت های این موزه به صورت آنلاین پرداخت كردیم به ما بازگردانده شود.»
یك سخنگوی موزه لوور روز جمعه بیان كرد كه هزینه افرادی كه بلیت های بازدید از این موزه را پیش خرید كرده بودند بازپرداخت خواهد شد.
عمده این معترضان خواهان آن هستند كه دولت فرانسه چند مورد از تغییرات جنجالی دیگر را هم كه سبب افزایش طول كار آنها با پول كمتر می شود لغو كند.
تا چند روز دیگر مقرر است یك سری قوانین برای معرفی بخش های دیگری از اصلاحات بازنشستگی دولت فرانسه در یك نشست كابینه معرفی شوند و پس از آن جلسات بحث سه ماهه ای با اتحادیه ها در مورد نظام بازنشستگی جدید و تأمین مالی آن همچون با افزایش مالیات صورت خواهد گرفت.
طی هفته های گذشته اعتصابات و اعتراضات به این اصلاحات سبب به وجود آمدن اختلال گسترده در سیستم حمل و نقل عمومی و مدارس و بیمارستان ها و دادگاه ها و دیگر بخش ها در فرانسه شده است.1398/10/28
14:32:27
5.0 / 5
1872
تگهای خبر: آنلاین , توریست , خرید , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد