معاون گردشگری كشور خبر داد

ممنوعیت سفر گردشگری به چین

ممنوعیت سفر گردشگری به چین

سفرگو: معاون گردشگری كشور به دنبال جلوگیری از شیوع ویروس كرونا اعلام نمود كه با نظر وزارت بهداشت درباره ممنوعیت سفر تفریحی و محدودیت در سفرهای كاری به چین موافق هستیم.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، به دنبال شیوع ویروس كرونا تمهیدات جدیدی برای جلوگیری از شیوع این بیماری در ایران اندیشیده شد.
علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت در مصاحبه ای اعلام نموده كه بااینكه آمادگی های لازم برای كنترل این بیماری در همه مرزهای كشور وجود دارد و همه افرادی كه از ایران به خارج سفر می كنند، تحت آموزش پیشگیرانه قرار می گیرند اما از هفته آینده سفرهای غیرضروری به چین ممنوع می شود و با كاهش پروازهای ورودی و خروجی چین و محدود شدن این پروازها، اقدامات كنترلی در فرودگاه ها نیز كمتر خواهد شد.
همچنین حرمت الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نامه ای به علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوشت: متأسفانه بیماری كرونا وسعت زیادی پیدا كرده، در سطح جهان نیز تدابیری در این خصوص اندیشیده شده و در ایران نیز نگرانی های زیادی را در میان همكاران و شهروندان به وجود آورده است. باتوجه به شرایط موجود، مستدعی است تدابیری پیش بینی شود كه مدت زمان كوتاهی بعنوان مثال برای دو هفته از آوردن گردشگر از مقصد چین خودداری شود. همین طور از ایرلاین های داخلی كه در راه كشور چین پرواز دارند، درخواست شود مدت زمان كوتاهی تا رفع كامل نگرانی شیوع این بیماری مهلك، از آوردن هر نوع مسافر توریستی و غیر توریستی به مقصد ایران خودداری شود.
علاوه بر این، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره ممنوعیت و محدودیت برای سفرهای تفریحی و كاری به كشور چین به خبرنگار مهر اظهار داشت: از آنجایی كه وزارت بهداشت مسئول حفاظت از سلامت مردم و جلوگیری از شیوع این ویروس در كشور است، ما هم با آنها دراین زمینه همكاری خواهیم كرد و فردا نیز دستورالعملی را به همه دفاتر مسافرتی اعلام خواهیم كرد. علاوه بر این، از سفرهای تفریحی به كشور چین، خودداری و سفرهای كاری نیز با محدودیت صورت گیرد.


منبع:

1398/11/13
08:17:59
5.0 / 5
2347
تگهای خبر: آموزش , توریست , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد