در پی شیوع ویروس كرونا

موزه ها در تردید تعطیلی و یا ادامه فعالیت قرار گرفتند

موزه ها در تردید تعطیلی و یا ادامه فعالیت قرار گرفتند

به گزارش سفرگو موزه های كشور هنوز بخشنامه ای از جانب وزارت میراث فرهنگی درباره تعطیلی روزهای آینده نگرفته اند با این وجود تكلیف نهایی آنها درباره باز بودن و یا نبودن موزه ها مشخص نمی باشد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، امروز كاخ موزه نیاوران، كاخ گلستان و سعدآباد و موزه ملی ایران به همراه بعضی از موزه های استان های كشور برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا به روی بازدیدكنندگان تعطیل بودند محمدرضا كارگر مدیركل امور موزه های كشور هم اعلام نموده است كه موزه ها و اماكن تاریخی زیرنظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تهران و استان هایی كه در معرض تهدید هستند، تعطیل شدند.
اما این تعطیلی تنها امروز انجام شده بود و تصمیم گیری درباره تعطیلی موزه ها در ایام آینده تا اخر هفته به شكلی به عهده مدیران كل میراث فرهنگی استان ها گذاشته شد. در این راستا هم بعضی از مدیران میراث فرهنگی كل موزه های آن استان را تعطیل اعلام نمودند و برخی دیگر خیر.
امروز هم كاخ موزه نیاوران اعلام نمود كه تعطیلی در ایام آینده را اطلاع خواهد داد. درباره كاخ گلستان هم اعلام شده كه فعلاً تكلیف نامشخص است مدیر كاخ سعدآباد هم گفته است كه هنوز از جانب اداره كل موزه های كشور بخش نامه ای در خصوص تعطیلی دریافت نشده است. كیا پارسا به خبرنگار مهر گفته كه با این وجود از چند روز قبل برای ضد عفونی كردن كاخ تمهیدات ویژه اندیشیده شده است.
حالا به جای بخش نامه ای كه باید در اختیار استان ها برای تعطیلی و یا عدم تعطیلی موزه ها در ایام آینده داده می شد، گفته شده كه باید وزارت بهداشت در این حوزه تصمیم گیری كند. ازاین رو گویا تعطیلی موزه ها لحظه ای خواهد بود و در همان روز اعلام می شود.

1398/12/05
21:46:45
5.0 / 5
1934
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد