هشدار تور كلاهبرداران سفرهای خارجی پهن شده

هشدار تور كلاهبرداران سفرهای خارجی پهن شده

سفرگو: یك مقام قضایی، نسبت به تبلیغ و فروش تورهای ارزان قیمت در شرایطی كه مرزهای كشور به دنبال انتشار ویروس كرونا، مسدود و پروازهای بین المللی تعلیق شده است، آگهی داد و از انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران خواست با متخلفان قبل از وقوع جرم و كلاهبرداری، برخورد كند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخشنامه ای با اشاره به شرایط كشور از آژانس های مسافرتی خواسته است سفرها را بدون كسر جریمه، كنسل كنند و به مردم تعهد جدیدی ندهند. با وجود آن كه رئیس جمهور، وزیر بهداشت، نمایندگان مجلس، استانداران و شهرداران و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مردم خواسته اند برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس كرونا در كشور، به سفر نروند، اما در فضای مجازی كماكان تورهایی به مقصد روستا، طبیعت و حتی خارج از كشور تبلیغ می شود.
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تا كنون واكنشی به این تبلغ ها نداشته است و درباره پیگیری فروش تورهای بدون مجوز، سلب مسؤولیت كرده است. ولی تیموری ـ معاون گردشگری ـ در اینباره گفته كه این وزارتخانه تنها پاسخگوی شكایت های در رابطه با سایت ها و شركت های دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است و درباره شركت ها و یا افرادی كه از این وزارتخانه مجوز ندارد و یا زیرمجموعه سایر وزارتخانه ها و سازمان ها هستند نمی تواند احقاق حق كند.
رضا مسعودی ـ مستشار قضایی و مدیركل پیشگیری های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ـ هم در نامه ای از انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ خواسته كه از كلاهبرداری های احتمالی جلوگیری كند.
در این نامه كه از طرف این انجمن در اختیار ایسنا قرار داده شده، خطاب به حرمت الله رفیعی آمده است: «به دلیل شیوع كرونا در خیلی از كشورها و محدودیت های اعمال شده از طرف كشورهای مقصد، امكان انجام تورهای گردشگری خارجی عملا مقدور نیست و عموما تورهای فروخته شده لغو و یا در حال لغو است. "حسب اخبار واصله عده ای فرصت طلب با انتشار آگهی فروش تورهای ارزان قیمت درصدد ارتكاب كلاهبرداری و بردن مال مردم هستند"، پس مقتضی است باتوجه به مسؤولیت قانونی آن مرجع و برای جلوگیری از وقوع جرم و تخلفات با اعمال نظارت های دقیق و برخورد با متخلفان، مانع از تبلیغ و نشر آگهی های واهی و فریبنده شده و دفاتر خدمات مسافرتی، سایت های اینترنتی مربوطه را به ندادن تعهد كه امكان عملی شدن آن فعلا وجود ندارد، خصوصا برای تعطیلات سال جدید ملزم كنید. »
منبع:

1398/12/22
23:20:35
5.0 / 5
1710
تگهای خبر: تعطیلات , خدمات , روستا , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد