در گفتگویی با مهر بیان شد؛

ایتالیایی ها قرنطینه را چطور می گذرانند

ایتالیایی ها قرنطینه را چطور می گذرانند

به گزارش سفرگو دولت ایتالیا برنامه های گوناگونی برای سرگرم شدن مردم در خانه ها دارد همینطور از حالا برای جذب باردیگر گردشگران جهان در تلاشند و اعلام می كنند ما را از دیدن خود محروم نكنید.ایمان روئین دژی از راهنمایان گردشگری ایرانی در ایتالیاست كه در جنوب رم زندگی می كند و الان در قرنطینه خانگی ایتالیا به سر می برد. او درباره معیشت راهنمایان گردشگری در ایران و ایتالیا و تمهیداتی كه این كشور برای تشویق مردم به خانه ماندن مردم ایتالیا می كند در گفتگویی با خبرنگار مهر بیان كرد: آمار مبتلایان به كرونا در ایتالیا رشد صعودی دارد و دولت كل كشور را كاملاً قرنطینه اعلام نمود. چون مردم اوایل اصلاً موضوع كرونا را جدی نمی گرفتند و بیرون به كافه ها و رستوران ها می رفتند. در ایتالیا نیز راهنمایان گردشگری و مشاغل در رابطه با گردشگری همچون آژانس ها تعطیل شده اند دولت به همه مشاغلی كه تعطیل شده اند وام می دهد البته این وام ها به اندازه ایران بهره ندارد و تنها شاید یك دهم ایران برای بازپرداخت آن بهره بگیرند و یا اصلاً نگیرند. به مردم در بازپرداخت وام و یا بهره آنها كمك می شود.
روئین دژی با اعلان اینكه در ایران ۱۲ هزار راهنمای گردشگری بیكار شده اند اظهار داشت: اینجا هم درباره كمك به راهنمایان گردشگری تصمیمی گرفته نشده است اما تفاوتش با ایران این است كه راهنمایان گردشگری در اینجا بیمه هستند و می توانند بیمه بیكاری بگیرند. از طرفی چون همیشه در ایتالیا گردشگر وجود دارد آنها نگرانی ندارند و می دانند كه بعد از این ایام می توانند باز هم كار كنند و باز هم گردشگر به اندازه كافی به ایتالیا می آید.
تورها را عقب بیاندازید
وی اشاره كرد: مردم ایتالیا اصطلاحی دارند كه می گویند رم و میلان مانند كویر شده است چون در طول تاریخ سابقه نداشته كه همه جا تعطیل باشد و كسی به خیابان ها نرود. ایتالیا به فكر برند خود هست و از الان هم تبلیغ می كند كه تورهای گردشگری بعد از كرونا ادامه داشته باشد. آنها از گردشگران می خواهند كه تورهای خودرا كنسل نكنند بلكه عقب بیندازند. آنها به گردشگران می گویند كه ما را از دیدن خودتان محروم نكنید ایران هم باید بتواند چنین سیاستی داشته باشد همانطور كه ایتالیا از الان به فكر دوره بعد از كروناست.
روئین دژی بیان كرد: وزارت فرهنگ و گردشگری ایتالیا اعلام نموده كه فرهنگ هیچ گاه متوقف نمی گردد بنا بر این مدیران موزه ها به تنهایی آثار موزه ای را توضیح می دهند و آنرا به صورت آنلاین در اختیار كاربران گذاشته اند تا مردم در خانه هایشان به دیدن موزه ها بروند. قرار نیست اگر موزه ای بسته شد، دیگر كسی تئاتر و یا موزه نبیند. بلكه می توان از این فرصت برای از بین بردن نقصها استفاده و یا ضعف ها را تقویت كرد.
وی درباره تغییر سفرها پس از كرونا نیز اظهار داشت: احتمال دارد كه سفرها پس از این به صورت تكی و یا با تعداد كم اجرا شود. آژانس های می توانند روی تورهای شخصی و یا كوتاه مدت سرمایه گذاری كنند و یا اینكه موزه ها تا مدتها باید بتوانند تعداد كمتری بازدیدكننده داشته باشند كاری كه اینجا هم روی آن برنامه ریزی می شود.
جریمه ۲۶۰ یورویی برای خروج از منزل
وی در ادامه بیان كرد: حالا افراد حق ندارند به جز موارد ضروری از خانه ها بیرون بروند. این كارهای ضروری مانند خرید لوازم ضروری و خورد و خوراك و نیازهای اولیه است. یا اگر نتوانند دوركاری كنند و یا نتوان كاری را در داخل خانه انجام داد اجازه خواهند داشت از منزل خارج شوند. اگر هم كسی از خانه بیرون رود باید از قبل و بوسیله اینترنت نامه خوداظهاری كه وزارت كشور آنرا در اختیار افراد قرار می دهد پر كند و دلیل خروج خودرا از منزل بنویسد. در این صورت اگر به بیرون رفت و پلیس او را دید باید این برگه را نشان دهد. در غیر این صورت باید حداقل ۲۶۰ یورو جریمه بپردازد.
وی اضافه كرد: اگر كسی به سوپرماركت می رود از هر خانواده باید تنها یك نفر برود و در صف هایی كه از یكدیگر فاصله بسیاری دارند قرار بگیرند همه باید ماسك بزنند و خریدشان را برای یك هفته تا ده روز انجام دهند. یا اینكه با دوستان و آشنایان خود تماس تصویری برقرار می كنند بدین سبب به دیدن همدیگر نمی روند. بیشتر خرید مردم و یا كارهای آنها به صورت اینترنتی انجام می شود. البته باید اظهار داشت كه زیرساخت اینترنت و سرعت در اینجا خوب است و مردم می توانند راحت آنلاین باشد.
روئین دژی اظهار داشت: همه فرودگاه ها و مراكز گردشگری و تفریحی و رستوران ها در ایتالیا تعطیلست و مردم می دانند كه حتی اگر خارج شوند خبری نیست. مدارس نیز تعطیلست و دانش آموزان در خانه به صورت آنلاین آموزش می بینند چون برای آنها پلت فرمی طراحی شده است. من با خانواده ای تلفنی صحبت می كردم كه می گفت فرزندش همین الان هم مانند همیشه در حال انجام تكالیف مدرسه است. بدین سبب بچه ها از درس هایشان عقب نیفتادند. در این روزها برگزاری دورهای آموزشی و آنلاین رونق زیادی پیدا كرد. حتی بعضی از آنها نرخ دوره های آموزشی خودرا پایین آوردند و تنها خواستند كه مردم در خانه هایشان این آموزش ها را ببینند.
حذف تماشاگر از برنامه های تلویزیونیوی درباره برنامه های تلویزیونی بیان كرد: شبكه های تلویزیونی كه بیشتر آنها خصوصی بودند و برای پخش فوتبال و یا فیلم باید به آنها پول پرداخت می شد، در زمان قرنطینگی اعلام نمودند كه رایگان برنامه پخش می كنند. مردم با این برنامه ها اوقاتشان را پر می كنند. اگر برنامه های تلویزیونی با چند میهمان و یا سلبریتی برگزار می شد، این برنامه ها یا برگزار نمی گردد و یا با حضور یك مجری برگزار می شد. بعنوان مثال مجموعه هایی در تلویزیون ایتالیا پخش می شود كه طرفداران زیادی دارد ایتالیایی ها عاشق شو و نمایش هستند. اما این برنامه ها در این روزها بدون حضور تماشاچی برگزار می گردد تا مردم بدانند كه واقعاً نباید به بیرون از منزل بروند. در ایتالیا از هر ۱۰ كانال ۶ كانال آموزش و اطلاع رسانی را انجام می دهد. روئین دژی اظهار داشت: در ایتالیا مردم هشتگ در خانه می مانم را ایجاد كردند و هنرمندان و سلبریتی ها و ورزشكاران نیز بوسیله آن اعلام نمودند كه آنها هم در خانه مانده اند و توضیح می دادند كه در خانه چه طور سرگرم می شوند. این اقدام مشوقی بود به جهت اینكه مردم بدانند كه همه در خانه های خود مانده اند. در اروپا مردم از فضای مجازی به اندازه ایران استفاده نمی كنند. سرانه كتابخوانی در اینجا بالاست. بنا بر این مسابقات كتابخوانی و سرگرمی های دیگر طراحی و انجام می شود. حتی مردم از آنجائیكه آشپزی را دوست دارند، در خانه های خود آشپزی كرده و یا پاستای خانگی درست می كنند. وی با اعلان اینكه باید روان شناسان و جامعه شناسان به كمك مردم بیایند اظهار داشت: مردم با خودشان این فكر را نمی كنند كه به اجبار باید در یك قرنطینه بمانند بلكه می گویند ما در خانه كنار خانواده هایمان هستیم و كتاب می خوانیم و سلامتی را به هر چیزی ترجیح می دهیم. از اپلیكیشن های سلامتی استفاده می نماییم و در منزل كتاب خوانده و برنامه های سرگرم كننده تلویزیون را می بینیم و یا كارهایی كه تا كنون وقت نمی كردیم را انجام می دادیم بعنوان مثال یكی از دوستانم تلسكوپی خریده تا شب ها با آن ستاره ها را رصد كند. كاری كه هیچ گاه فرصت نمی كرد انجام دهد. اگر ما به این مساله فكر نماییم كه همه كارهایمان را از دست داده ایم نگرانی را در خودمان افزایش داده ایم و باردیگر باید تلاش نماییم تا زندگی را به دست بیاوریم.
این فعال گردشگری درباره وضعیت افراد بیكار و یا روزمزد در ایتالیا نیز اظهار داشت: اینجا هم افراد بیكار زیادی هستند و یا بسیاری از افراد قراردادی كار نمی كنند و پیمانی هستند. مشكل اصلی را این افراد دارند كه تصمیم قطعی نیز درباره آنها گرفته نشده است. ولی دولت ایتالیا اعلام نموده كه به آنها كمك می نماید و حتی اگر شده وامی از اتحادیه اروپا می گیرد. پس مردم دغدغه بیرون آمدن از خانه را نداشته باشند. ولی افراد باید مرخصی بگیرند تا ببینند تا چه زمانی این وضعیت پیش می رود.
او درباره تعویق و تخفیف در پرداخت وام ها اظهار داشت: دولت ایتالیا بازپرداخت وام ها را چند ماه به عقب انداخته است تا مردم بابت پرداخت وام و یا قرض هایشان نگرانی نداشته باشند. حتی مجوز اقامت افراد یا تاریخ تمدید كارت ها و … در ایتالیا تا ۶۰ روز دیگر تمدید گردید. در اینجا كیت تست كرونا روی افراد رایگان انجام می شود اگر یك نفر در آپارتمانی مشكوك به ویروس شود همه افراد آن ساختمان، رایگان كیت ۳۸۰۰ دلار تست كرونا را دریافت می كنند دولت همه تلاشش را می كند كه این بیماری گسترش پیدا نكند و این مساله را به دنیا ثابت می كند.

1399/01/13
21:31:40
5.0 / 5
2016
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , خرید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد