در جلسه وزارت میراث فرهنگی با معاون اول رئیس جمهور چه گذشت؟

در جلسه وزارت میراث فرهنگی با معاون اول رئیس جمهور چه گذشت؟

به گزارش سفرگو فعالان گردشگری و وزیر میراث فرهنگی در نشستی با معاون اول رئیس جمهور بر دریافت تسهیلات و تعویق بازپرداخت آن، همینطور تعیین تعطیلی بعد از بحران كرونا برای رونق باردیگر گردشگری تأیید كردند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، معاونان و وزیر میراث فرهنگی جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور و فعالان گردشگری برگزار كرده و درباره مشكلات ناشی از شیوع كرونا و تعطیلی مشاغل گردشگری صحبت كردند. در این جلسه كه روز گذشته برگزار شده بود، پیشنهاداتی از جانب فعالان گردشگری و وزیر میراث فرهنگی عنوان شد.
در این نشست علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام نمود: پیش تر درخواست تخفیف رقم ۳۸ هزار میلیارد ریال برای جبران خسارت های ناشی از ویروس كرونا به شاغلان حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داده بودیم كه ۳۰ درصد آن به صورت بلاعوض و ۷۰ درصد آن به صورت تسهیلات بود. حالا پیشنهاد می كنم این رقم با نظارت مستقیم دستگاه های متولی و نظارتی در اختیار وزارت میراث فرهنگی قرار گیرد.
وی اضافه كرد: در مورد امهال تسهیلات اعطایی به فعالان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عنایت به شرایط پیش آمده، این افراد قادر به بازپرداخت این تسهیلات نیستند ازاین رو می خواهیم كه این امهال یكساله شود. همینطور زمان پرداخت بیمه حق كارفرما هم تا آخر شهریور تمدید می شود.
مونسان پیشنهاد كرد: برای جبران زیان های وارد شده به گردشگری و با هدف ایجاد نشاط اجتماعی بعد از مهار ویروس كرونا، دولت با چند روز تعطیلی عمومی موافقت كند. همینطور مهمترین موضوعی كه می تواند به فعالان گردشگری كمك نماید، این است كه محرك هایی برای سفر ایجاد شود و بخشی از زیان های وارد شده هم جبران شود. بدین منظور برگزاری سفرهای اقساطی برای كاركنان دولت و هم تعطیلی عمومی در فرصتی مناسب مانند عید فطر می تواند سبب رونق مجدد گردشگری شود.
همچنین در این جلسه جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران كشور پیشنهادات خویش را اعلام نمود.
او گفته بود كه هتلداران با ضرر ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در ماه های اسفند و فروردین رو به رو شده اند. همینطور بیشتر از ۸۰ درصد هتل ها تعطیل و مراكز اقامتی فعال هم ضریب اشغال زیر ۳ درصد دارند. همینطور ۲۰۰ میلیارد تومان هم برای كنسلی به مردم پرداخت كرده اند.
حمزه زاده پیشنهادات خویش را در مورد خروج از بحران كرونا اعلام نمود.
وی اظهار داشت: ضمن اشاره به آمار ۸۰ هزار نفری كاركنان این مراكز اقامتی و در صورت عدم چاره جویی، با بیكاری گسترده مواجه می شویم. پیشنهاد می شود به جای تعدیل گسترده نیروی انسانی و استفاده آنان از حق بیمه بیكاری، به علت پیشگیری از آثار روانی و منفی در رابطه با آن، بیمه بیكاری در زمان اشتغال و در چارچوب حقوق توسط دولت پرداخت گردد.
رئیس جامعه هتلداران اضافه كرد: تسهیلات ۱۲ درصدی اعلام شده چندان تأثیری بر حل مشكلات مراكز اقامتی ندارد ازاین رو پیشنهاد شد تسهیلات ارزان قیمت با بهره كمتر (دوره تنفس یك ساله) بدون دردسر بانكی و حداقل برای پنج سال پرداخت گردد.
اعلام معافیت های صد درصدی مالیاتی برای یك سال، پیشنهاد دیگر حمزه زاده بود كه در اینباره توضیح داد: معافیت های اعمال شده برای دوره كرونا فاقد اثر است چون هتل ها عملاً در این دوره تعطیل و اعلام معافیت برای این دوره، فاقد اثر است.
معافیت هتل ها از پرداخت حق بیمه كاركنان در طول مدت بحران، بخشودگی كامل حامل های انرژی تا آخر سال، در نظر گرفتن تسهیلات برای كاركنان دولت، در نظر گرفتن حداقل دو دوره تعطیلات برای مردم در پسا كرونا، همچون پیشنهادات دیگر جامعه هتلداران كشور بود.
در این برنامه همینطور حرمت الله رفیعی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اظهار داشت: عرضه تسهیلات بانكی با نرخ سود تك رقمی همراه با تنفس بازپرداخت یكساله و تعیین تنفس دوساله در پرداخت مالیات، همچون پیشنهادات است.
وی اضافه كرد: از آنجائیكه دفاتر در فصول بهار و احتمالاً تابستان هم درآمد ویژه ای نخواهند داشت و بعد از آن در فصل های پاییز و زمستان طبیعتاً سفر و گردشگری رونقی ندارد، برای پیشگیری از تعدیل گسترده پرسنل دفاتر و افزوده شدن هزینه سنگین حقوق بیكاری بر شانه دولت، پیشنهاد می شود پرداخت حق بیمه پرسنل دفاتر تا آخر اسفند ماه امهال شود. همینطور بعد از شكست بیماری كرونا، هموطنان می توانند با گرفتن تسهیلات سفر در كنار سایر هزینه های ضروری زندگی، از آثار مثبت سفرهای خانوادگی بهره مند شوند.

1399/01/21
12:04:03
5.0 / 5
1779
تگهای خبر: تعطیلات , خدمات , زندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد