بر اساس نتایج یك اكتشاف جدید:

نئاندرتال ها از آنچه كه پیش تر تصور می شد باهوش تر بوده اند

نئاندرتال ها از آنچه كه پیش تر تصور می شد باهوش تر بوده اند

سفرگو: باتوجه به شواهد كشف شده اخیر، «نئاندرتال ها» اولین طناب جهان را 50 هزار سال پیش می ساختند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، شواهد این تحقیق در منطقه ای واقع در جنوب شرقی فرانسه، جایی كه حدود ۹۰ هزار الی ۴۲ هزار سال پیش محل زندگی «نئاندرتال ها» محسوب می شد، كشف شدند. قبل از این قدیمی ترین شواهد مربوط به ریسمان، آثار كشف شده متعلق به ۱۹ هزار سال پیش بود.
در قسمتی از مقاله ای كه پژوهشگران درباره این اكتشاف در ژورنال «ساینتیفیك ریپورتس» منتشر نموده اند، آمده است: « این فرضیه كه «نئاندرتال ها» از لحاظ شناختی و ادراكی فاصله زیادی نسبت به انسان های امروزی داشته اند با گذشت زمان به مسئله ای غیرقابل دفاع تبدیل می شود.»
یكی از باستان شناسان حاضر در این تحقیق در گفت و گو با نشریه نیویورك تایمز بیان كرد: « ما ابزار مختلفی در كنار استخوان های گوزن شمالی در زمین های محل سكونت «نئاندرتال ها» كشف كردیم كه بر روی یكی از این ابزارها بقایای الیاف گیاهی كه در هم تنیده شده بود نیز كشف شد.»
كارشناسان این فرضیه را مطرح كرده اند كه ممكنست این رشته ها برای ساخت لوازم سودمندی همچون كیف و تور مورد استفاده قرار گرفته باشند.
بررسی میكروسكوپی این اثر سفید رنگ كشف شده نشان داد این ریسمان سه لایه از جنس لایه داخلی پوست درخت ساخته شده است.
پیش تر هم در جریان كاوش در همین منطق شواهد دیگری از تكه های رسیمان كشف شده بود، اما همیشه این فرضیه طرح شده بود كه این آثار بخش هایی از الیاف امروزی لباس باستان شناسان هستند كه در این منطقه باقی مانده‎ اند.
دسته های الیاف با بهره گیری از یك پیچش «s» شكل در جهت خلاف حركت عقربه های ساعت و سپس پیچش «z» شكل سه رشته در جهت حركت عقربه های ساعت به ریسمانی به دوام تبدیل گشته یودند.
نكته ای كه این یافته را مهم جلوه می دهد آن است كه باتوجه به این تكه ریسمان كشف شده می توان دریافت «نئاندترال ها» از قدرت درك اعداد برخوردار بودند.
«بروس هاردی» یكی از باستان شناسان حاضر در این تحقیق در گفت و گو با «ان بی سی» بیان كرد: « این تنها قطعه ای از پازلی است كه نشان میدهد «نئاندرتال ها» خیلی با ما تفاوت نداشته اند.»
منبع:

1399/01/24
15:41:23
5.0 / 5
1832
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد