گزارش سفرگو؛

دردسر جدید كاخ گلستان در روزهای كرونا!

دردسر جدید كاخ گلستان در روزهای كرونا!

سفرگو: بعد از اعلام لغو طرح ترافیك در روزهای كرونا، به سبب ازدحام پارك خودرو های كارمندان نهادهای اداری واقع در میدان ارگ، مسیر ورودی كاخ گلستان تا میدان ارگ هرروز مسدود می شود.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، از زمانی كه به سبب شیوع ویروس كرونا طرح ترافیك خودرو ها لغو شده و مردم بیشتر از وسایل نقلیه شخصی برای سفرهای خود استفاده می نمایند، پیدا كردن جای پارك به معضلی تبدیل گشته و موجب شكل گیری وضعیتی شده كه در نتیجه آن، مدیران نهادهای اداری معمولاً از فضای پاركینگ ساختمان های خود استفاده می نمایند. اما كارمندان از فضای بیرونی بهره می برند.
در مكانی مانند میدان ارگ كه نهادهای مختلفی مانند دادگستری و یا اداره مالیات و… واقع شده اند، هرروز خودرو های زیادی پارك می شوند كه ازدحام شان به حدی است كه حتی مسیر ورودی كاخ گلستان تا میدان ارگ و خیابان ۱۵ خرداد نیز مسدود می شود.
این درحالی است كه باید اصول ایمنی در مجموعه های جهانی میراث فرهنگی رعایت شود. در شرایط فعلی اگر اتفاقی در كاخ گلستان بیفتد مسیر عبور و مرور برای كمك رسانی یا مهار آن، مسدود است. به فرض اگر آتش سوزی یا سانحه مشابهی در این مجموعه رخ دهد، خودرو های آتش نشانی امكان ورود به كاخ گلستان را نخواهند داشت و چنین وضیعتی برای این مجموعه دردسرساز خواهد شد. بنا بر این مدیریت مجموعه میراث جهانی كاخ گلستان اخیرا نامه ای را به شهردار منطقه ۱۲ نوشته كه در آن قید شده به لحاظ حساسیت این بنای تاریخی و جهانی، و همین طور مشكلی كه ازدحام خودرو های پارك شده به وجود خواهد آورد، اگر اتفاقی برای بنای كاخ گلستان بیفتد، مسیرهای این مجموعه جهانی عملاً برای كمك رسانی بسته است.


منبع:

1399/01/29
20:29:52
5.0 / 5
3091
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد