به زودی در آلمان؛

برگزاری نمایشگاه نمادهای كرونا توسط موزه شهر مونیخ

برگزاری نمایشگاه نمادهای كرونا توسط موزه شهر مونیخ

به گزارش سفرگو موزه شهر مونیخ بزودی نمایشگاهی از نمادهای مربوط به بیماری كرونا را برگزار می نماید. در بین این نمادها، علایم هشداردهنده، ماسك، دستمال های توالت و حتی اشیا عجیبی مانند یك تخم مرغ دیده می شود.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ: بحران کرونا ماه هاست که در اقصی نقاط جهان، جا خوش کرده است و نمادهای آن در زندگی همه ما دیده می شود. این در شرایطی است که مسؤلان موزه شهر مونیخ در هفته های اخیر، کوشیده اند تا اشیا مربوط به بحران کرونا را جمع آوری کنند. آنها چندی قبل، در اطلاعیه ای از ساکنان مونیخ خواستند تا عکس، فیلم یا اطلاعیه های مربوط به تعطیلی رستوران ها و مقررات بهداشتی که مربوط به بحران کروناست را در اختیار مسؤلان این موزه قرار دهند.
در این اطلاعیه همینطور از شهروندان مونیخ خواسته شده تا در صورت امکان، بخشی از وسایل شخصی، خاطرات روزانه و نمادها و اشیایی که برای محافظت از کرونا تهیه کرده اند، به موزه اهدا کنند.
این خواسته مسؤلان موزه شهر مونیخ با استقبال ساکنان این شهر روبرو شده است. خیلی از شهروندان مونیخ، تصاویر مربوط به بحران کرونا و حتی وسایل شخصی و خاطرات روزانه خویش را به موزه اهدا کرده اند. در بین اشیایی که در اختیار موزه قرار گرفته است، نامه های اداری مربوط به تعطیلی مشاغل هم دیده می شود.
با این وجود، اهدای هیچ کدام از این اشیا به اندازه بخشیدن یک تخم مرغ به موزه، سبب تعجب کارکنان آن نشده است. بر روی این تخم مرغ، کلمات کلیدی مربوط به بحران کرونا مانند همه گیری، عفونت، کاغذ توالت، کرونا و … به چشم می خورد. به قول مسؤلان موزه، یکی از ساکنان مونیخ این تخم مرغ را به مناسبت عید پاک تزئین کرده بوده و الان در اختیار موزه قرار داده است.
هرچند اشیا زیادی برای مسؤلان موزه ارسال شده، اما به نظر نمی رسد که امکان نمایش همه آنها در نمایشگاه مونیخ وجود داشته باشد.
فراوکه فون درهار، مدیر موزه شهر مونیخ در این ارتباط می گوید: همه وسایلی که برای موزه ارسال شده، برای ما پرارزش است. اولاً ما امکان نمایش همه آنها را نداریم بلکه بخشی از اشیا اهدایی را برای نمایش در موزه، انتخاب خواهیم کرد. البته هنوز، کار جمع آوری نمادهای مربوط به کرونا به اتمام نرسیده است. تصویر بعضی از این نمادها بر روی سایت موزه هم قرار خواهد گرفت.
این گزارش توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان تهیه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده شده است.

1399/03/14
14:24:38
5.0 / 5
1577
تگهای خبر: زندگی , سایت , فرهنگی , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد