براساس گزارش انجمن موزه های آلمان؛

۸۱۹ موزه آلمان مجهز به امكان بازدید مجازی می باشند

۸۱۹ موزه آلمان مجهز به امكان بازدید مجازی می باشند

سفرگو: انجمن موزه های آلمان به مناسبت روز جهانی موزه و شیوع بیماری كرونا، لیستی از 819 موزه را منتشر نموده كه امكان بازدید مجازی از آنها فراهم گشته است.گروه فرهنگ؛ نتایج تحقیقات مؤسسه پژوهش موزه ها در برلین نشان میدهد که حدود ۶۸۰۰ موزه در آلمان وجود دارد و هر سال ۱۱۴ میلیون توریست داخلی و خارجی از آنها بازدید می کنند. این در حالیست که در ماه های اخیر، به سبب بیماری کرونا بازدید از موزه ها ممنوع بوده و پای هیچ گردشگری به موزه های آلمان نرسیده است.
از این رو، انجمن موزه های آلمان تصمیم گرفته به مناسبت روز جهانی موزه، شرایط بازدید مجازی از برخی موزه ها و نمایشگاه های آلمان را فراهم آورد و اهمیت این اماکن فرهنگی را به شهروندان یادآور شود. در این راستا سایت «روز موزه» اطلاعات مربوط به ۸۱۹ موزه در ۱۶ ایالت آلمان را منتشر نموده که امکان بازدید مجازی از نمایشگاه های دائمی و یا موقتی آن فراهم گشته است. مسئولان این سایت همین طور برای سهولت کار مخاطبان، امکان جست وجو موزه ها بر طبق نام ایالت و یا نام موزه را فراهم نموده اند. بدین ترتیب، علاقمندان به آسانی می توانند با وارد کردن نام ایالت یا موزه مورد نظر خود، اطلاعات مربوط به آنرا پیدا کنند.
علاوه بر این، سایت «روز موزه» برای آنکه اهمیت موزه ها را به شهروندان آلمان یادآوری کند، از آنها خواسته است تا تجربیات خود از بازدید از موزه ها را با هشتگ «کشف موزه ها» در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.
۴۳ سال پیش، روز جهانی موزه در بین روزهای مهم جهان جای گرفت. اعضای شورای بین المللی موزه (ایکوم) در آن زمان، تصمیم گرفتند هجدهم ماه مه را بعنوان روز جهانی موزه نام گذاری کنند. مسئولان این شورا معتقد بودند موزه ها، ابزاری مهم در تبادلات فرهنگی، غنی سازی فرهنگ ها و توسعه تفاهم، همکاری و صلح میان مردم به شمار می آیند.
از این رو، آنها تصمیم گرفتند با برگزاری روز جهانی موزه، آگاهی عمومی، درباره این امکان فرهنگی را گسترش دهند. این رویداد هر سال فرصت دیدار مستقیم میان متخصصان موزه و مردم را فراهم می آورد، اما در چند ماه گذشته به سبب شیوع بیماری کرونا، بازدید از موزه ها ممنوع شده است و این محدودیت در خیلی از کشورها هنوز هم ادامه دارد. بدین جهت مسئولان برخی کشورها مانند آلمان امکان بازدید مجازی از موزه ها را برای علاقمندان فراهم نموده اند.
این گزارش توسط بخش پژوهش های فرهنگی رایزنی فرهنگی ایران در آلمان تهیه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده شده است.


منبع:

1399/03/16
12:41:29
5.0 / 5
1420
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد