مرزهای ایران به روی توریستهای خارجی كی باز می شود؟

مرزهای ایران به روی توریستهای خارجی كی باز می شود؟

به گزارش سفرگو مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری پیش بینی می كند: از نیمه تیرماه رفت و آمدهای گردشگری ایران با كشورهای همسایه، از سر گرفته شود.


محمدابراهیم لاریجانی درباره اقدامات تبلیغاتی و بازاریابی ایران به دنبال کاهش تدریجی محدودیت سفرهای بین المللی به ایسنا اظهار داشت: با عنایت به رصد کشورهای همسایه، حوزه خلیج فارس و اتحادیه اروپا، در برنامه بازاریابی گردشگری ایران، پیشبینی اولیه این است که مرزهای زمینی با کشورهای همسایه از ۱۵ تیرماه بازگشایی شود و یکسری از مرزهای هوایی هم از اول مردادماه باز شوند. ما هر لحظه در حال رصد کشورها هستیم و در فاز نخست تصمیم داریم با کشورهای همسایه تعاملات گردشگری را از سر بگیریم.
او با اشاره به تقاضاهایی که از کشورهای عمان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، عراق، ترکیه، چین و هنگ کنگ برای سفر به ایران حتی در شرایط کرونا وجود دارد، اظهار نمود: در میان این متقاضیان حتی بک پکرهای اروپایی هم برای سفر به ایران تمایل نشان داده اند که البته هر یک از اتباع این کشورها به انگیزه های مختلفی چنین تقاضایی را مطرح کرده اند، برای تجارت، درمان، زیارت، آموزش و یا دیدار اقوام که اگر مرزها باز شود می توان حجم این تقاضا را مشخص کرد.
وی اضافه کرد: مطمئنم اگر همین الان مرزهای ایران و ترکیه باز شود، تقاضا برای سفر به آن کشور از سمت ایران قابل توجه خواهد بود، چون خیلی از مردم در ترکیه کار اداری، تجاری و آموزشی دارند.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره شرایط و پروتکل سفر اتباع خارجی به ایران در شرایط کرونا، اظهار داشت: درحال مذاکره با وزارت بهداشت هستیم تا پروتکلی را برای مسافران خارجی تنظیم و به مبادی ورودی ابلاغ نماییم. همینطور درحال تنظیم جدول زمان بندی برای بازگشایی مرزها به روی اتباع و توریستهای خارجی با عنایت به شرایط کرونا هستیم، مشابه دسته بندی هایی که کشورهای دیگر همچون ترکیه انجام داده اند.
وی اضافه کرد: برخی کشورها در وضعیت قرمز کرونا هستند، باید این شرایط را در آن جدول زمان بندی لحاظ نماییم.
لاریجانی تصریح کرد: از سر گیری روابط گردشگری با سایر کشورها موضوعی نیست که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تنهایی درباره آن تصمیم بگیرد. ما پیشنهادهایمان را آماده می نماییم به ستاد مقابله با کرونا می دهیم تا به یک تصمیم مشترک برسیم.
وی همینطور از مکاتبه با وزاری گردشگری ۳۰ کشور اطلاع داد و اضافه کرد: اقدامات بهداشتی ایران در تاسیسات گردشگری، ایرلاین ها و اماکن توریستی به اطلاع وزرای گردشگری ۳۰ کشور هدف قرار گرفته و اعلام شده در نخستین فرصت که مرزها باز شود پذیرای گردشگران این کشورها خواهیم بود، ما بازاریابی نرم را از لایه های دولتی انجام می دهیم و انتظار داریم بخش خصوصی هم وارد عمل شود.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با تاکید بر لزوم توجه آژانس های گردشگری ایران به کشورهای شرقی و پذیرش بیشتر این کشورها برای توسعه تعامل با ایران، اظهار نمود: کشورهای غربی معمولا حساس تر و شکننده تر هستند و به تجربه اثبات شده که با کوچکترین اتفاق، ایران را از لیست مقاصد سفر حذف می کنند. درحالی که بازارها و مدلهای دیگری از سفر وجود دارد که اتفاقا همین حالا متقاضی سفر به ایران هستند، در نتیجه باید آماده باشیم تا به محض بازگشایی مرزها و کاهش محدودیت ها، بتوانیم پاسخگوی تقاضای آن بازارها باشیم.
لاریجانی از آژانس های گردشگری خواست در کشورهای بازار هدف بازبینی داشته باشند و به ظرفیت کشورهای همسایه و آسیای شرقی بی توجه نباشند و محصولات متنوعی را متناسب با نیاز گردشگران این کشورها آماده کنند.
منبع:

1399/03/16
23:45:43
5.0 / 5
1471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد