لطمه پذیری بافت تاریخی و ضرورت بازآفرینی بازار قدیم بوشهر

لطمه پذیری بافت تاریخی و ضرورت بازآفرینی بازار قدیم بوشهر

بوشهر رئیس كمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر بوشهر اظهار داشت: بافت تاریخی بوشهر با 38 هكتار وسعت بیان كننده هویت فرهنگی، تجاری، ادبی و دریانوردی این استان است بنا بر این احیای این بافت از اولویت ها است.


پویا دولابی در نشست مشترک با سرپرست شهرداری و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان با تاکید بر ایجاد تعامل بین مدیریت شهری و میراث فرهنگی در جهت حفظ بافت تاریخی و جذب گردشگران خواهان بازآفرینی بازار قدیم واقع در ضلع جنوبی بازار آهنگران شد.
وی افزود: رفع خطر بناهای در حال تخریب و استفاده از مصالح مرغوب و با کیفیت در سنگفرش و انجام جداره سازی و کف سازی های لازم و نظارت مستمر گشت تخلفات ساختمانی باتوجه به لطمه پذیری بافت ضروری می باشد.
رئیس کمیسیون عمران شورا با اشاره به اختصاص اعتبار هشت میلیارد تومانی در بودجه سال ۹۹ شهرداری جهت بافت و اعتبار ۱۲ میلیاردتومانی میراث فرهنگی برای سامان دهی بافت تاریخی بوشهر، از سرپرست شهرداری و مدیرکل میراث خواست تا با برگزاری نشست های هماهنگی، از موازی کاری و هم پوشانی طرح ها جلوگیری نمایند.
دولابی با تاکید بر ضرورت توجه به زیرساختهای لازم در بافت اظهار داشت: اگر بافت تاریخی شهر بوشهر همیشه مورد توجه مسئولان قرار می گرفت و درصدد حل مشکلات زیرساختی برمی آمدیم امروز با انبوهی از مشکلات در این بافت روبرو نبودیم.
وی اشاره کرد: خوشبختانه با تکمیل ۹۸ درصدی شبکه فاضلاب بافت که با موافقت شورا با ایجاد دو تصفیه خانه فاضلاب جهت بافت انجام شد شاهد یک اقدام زیر ساختی مهم در بافت خواهیم بود.
مذاکره با سازمان نظام مهندسی جهت کنترل و نظارت بیشتر در بافت، همکاری گشت ساختمانی با نیروهای میراث در جهت جلوگیری از تخلف، در زمان صدور اختتام کار در بافت یکی از تائیدکننده ها میراث باشد و حضور نماینده میراث در کمیسیون ماده صد در زمان بررسی تخلفات در بافت همچون مواردی بود در این نشست عنوان شد که لازم است پیگیری در جهت اجرایی شدن آن صورت گیرد.
این عضو شورا در آخر با تاکید بر ارائه بررسی الکترونیکی نقشه ها جهت صرفه جویی در کاغذ، جلوگیری از اتلاف وقت و کاهش تجمع مراجعه کنندگان باتوجه به بحران ویروس کرونا خواهان برنامه ریزی جهت سهولت و تسریع در جذب سرمایه گذار در بافت شد.1399/04/14
16:36:20
5.0 / 5
1597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد