معاون گردشگری در دیدار با رایزن فرانسه:

ترسیم مسیر تبادل تجربه، دانش و توریست میان ایران و فرانسه

ترسیم مسیر تبادل تجربه، دانش و توریست میان ایران و فرانسه

سفرگو: ولی تیموری اظهار داشت: رایزنان فرهنگی ایران در خارج از كشور می توانند با ترسیم مسیر انتقال دانش و تجربه موفق، نقش مؤثری در بومی سازی محتوای فنی مورد نیاز بخش های تخصصی گردشگری كشور ایفا كنند.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، «ولی تیموری» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در نشست با «سید محمد حسین طباطبایی» رایزن جدید فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور فرانسه اظهار داشت: فرانسه با دارا بودن رتبه نخست جذب توریست در دنیا، از دو بخش اصلی برای صنعت توریسم کشور حائز اهمیت است؛ نخست دارا بودن دانش فنی و تخصصی مورد نیاز که تجربه موفق آن در زمینه به روزرسانی ضوابط درجه بندی تأسیسات گردشگری و هم تدوین استراتژی توسعه صادرات گردشگری کشور، دستاوردهای مؤثری به دنبال داشته است. وی ادامه داد: در کنار موفقیت کشور فرانسه در جذب گردشگر، این کشور در اعزام توریست به کشورهای مختلف هم جایگاه ویژه دارد و ایران بعنوان یک مقصد تاریخی و فرهنگی در اذهان گردشگران این کشور شناخته شده است؛ ازاین رو یکی از بازارهای اصلی گردشگری جمهوری اسلامی ایران هم به شمار می آید. معاون گردشگری همینطور با اشاره به اینکه کسب اطلاعات صحیح از این بازار در تدوین برنامه علمیاتی حوزه بازاریابی گردشگری یاری خواهد رساند؛ اضافه کرد: آنچه ما بعنوان تحقیقات بازار و یا خوراک علمی شامل سلیقه سفر مردم فرانسه، شبکه اجتماعی مورد علاقه شان، تأثیرگذاری نوع تبلیغات و غیره نیاز داریم می تواند از راه رایزن فرهنگی دریافت شود. تیموری تصریح کرد: به دنبال تصویب سند توسعه گردشگری که توسط دولت تصویب و ابلاغ گردیده است؛ رایزنان فرهنگی از این پس رایزنان گردشگری هم به شمار می آیند؛ ازاین رو مأموریت های ما در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در یک قالب جای می گیرد و به شکلی «ایران هراسی» و» تصویرسازی از ایران «به صورت همزمان پیش خواهد رفت. معاون گردشگری همینطور شناخت دقیق و معرفی فعالان گردشگری و افراد تأثیرگذار در بازار گردشگری فرانسه را هم بعنوان بخش دیگری از مأموریت رایزن جدید ایران اعلام نمود و اظهار داشت: برگزاری تورهای آشناسازی و هر گونه فعالیت فرهنگی مشترک با آگاهی کامل از جامعه هدف تأثیرگذاری بسیار بیشتری خواهد داشت. تیموری همینطور سایت visitIran را با جدید ترین محتوا منبع اطلاعاتی کاربردی برای رایزن جدید فرهنگی در فرانسه خواند و تصریح کرد: آمادگی کامل برای ارسال اقلام تبلیغاتی، کلیپ های معرفی فضا وجاذبه های گردشگری کشور برای استفاده در رویدادها ومناسبت های مورد نیاز موجود است و می تواند در بخش رایزنی مورد استفاده قرار گیرد.
در آخر این نشست، «سید محمد حسین طباطبایی» رایزن جدید فرهنگی ایران در کشور فرانسه هم ضمن استقبال از پیشنهادات مطرح شده از جانب معاون گردشگری نسبت به استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در جهت توسعه گردشگری کشور اعلام آمادگی کرد.

1399/06/25
12:34:08
5.0 / 5
1409
تگهای خبر: تاریخی , توریست , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد