معاون سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز:

تخفیف های عوارضی برای صنعت گردشگری در شیراز اعمال می شود

تخفیف های عوارضی برای صنعت گردشگری در شیراز اعمال می شود

به گزارش سفرگو فارس سرپرست اداره گردشگری و امور زیارتی سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری شیراز اظهار داشت: برای پشتیبانی از حوزه گردشگری، لایحه معافیت قسمتی از عوارض صنعت گردشگری در حوزه شهرداری تهیه شده و در صورت تصویب در صحن علنی شورای شهر اجرا می گردد.


علی نیری سه شنبه 8 مهر با تشریح برنامه های هفته گردشگری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گردشگری یکی از صنعت هایی است که بیشترین ضربه را به علت شیوع کرونا از نظر اقتصادی و معنوی متحمل شد که به منظور پشتیبانی از این بخش لایحه معافیت قسمتی از عوارض صنعت توریسم در حوزه شهرداری تهیه شده و در صورت تصویب در صحن علنی شورای اسلامی شهر اجرا می گردد.
او با اشاره به اینکه با عنایت به انتشار کرونا قسمتی از برنامه ها به شکل مجازی برگزار می شود، اضافه کرد: یکی از برنامه های درنظر گرفته شده معرفی و تجلیل از برترین های حوزه گردشگری می باشد که در این راستا برترین شهردار، پاکبان و آتش نشان در مناطق گردشگرپذیرشهری، مدیران بناهای گردشگری تحت پوشش شهرداری، سازمان های همکار در حوزه گردشگری شهرداری، باغدار و مسئول حوزه خدمات گردشگری مناطق شهری که ظرفیت گردشگرپذیری دارند، معرفی خواهند شد.
رونمایی از اتوبوس های گردشگری
وی همینطور از رونمایی اتوبوس های گردشگری آگاهی داد و اظهار داشت: تعدادی اتوبوس بازسازی و تعدادی دیگر به ناوگان افزوده شده که آماده خدمات دهی به اقشار مختلف جامعه است.
نیری با اشاره به اینکه اتوبوس ها به دو شکل خدمات دهی خواهند کرد، اظهار داشت: در روش نخست برمبنای مولفه های قانونی اتوبوس ها به آژانس های گردشگری واگذار شده و در روش دوم به عموم مردم همچون قشر کم برخوردار، معرفی شده از سرای محلات و فرهنگسراها و توریستهای داخلی و خارجی خدمات خواهند داد.
اجرای وبینارهای تخصصی گردشگری
معاون گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری شیراز همین طور از برگزاری وبینارهای تخصصی حوزه گردشگری با حضور کارشناسان و صاحب نظران و پخش در فضای مجازی آگاهی داد و اظهار داشت: در این جلسه ها موضوعاتی نظیر گردشگری ادبی، لطمه شناسی گردشگری در دوران کرونا، جهانگردی روستایی، گردشگری خلاق و خوراک و گردشگری در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
منبع:

1399/07/09
09:00:50
5.0 / 5
1308
تگهای خبر: توریست , خدمات , روستا , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد