۱۵ پرونده میراث فرهنگی در محاكم قضایی خراسان شمالی تشكیل شد

۱۵ پرونده میراث فرهنگی در محاكم قضایی خراسان شمالی تشكیل شد

به گزارش سفرگو خراسان شمالی مسوول حقوقی و املاك اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی اظهار داشت: ۱۵ پرونده حقوقی و قضایی در حوزه میراث فرهنگی استان نیمه نخست سال جاری تشكیل و مورد پیگیری قرار|گرفت.


ملک حسن قویدل اظهارکرد: پنج پرونده از این تعداد مربوط به جرائم حوزه آثار غیرمنقول و ۱۰ پرونده در حوزه آثار منقول بوده است.
به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، وی اظهار داشت: این پرونده ها با موضوعات حفاری غیرمجاز، نگهداری اشیای تاریخی فرهنگی و یا نمونه تقلبی آنها، کشف دستگاه فلزیاب و ساخت وساز غیرمجاز پیگیری حقوقی شد.
وی اضافه کرد: کشف جرم و دستگیری مجرمان، تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضایی به منظور رسیدگی و اجرای حکم همچون اقدامات لازم در زمینه جلوگیری از وقوع جرائم ضد میراث فرهنگی و صیانت از اماکن، تجهیزات و اموال منقول و غیرمنقول است.
مسوول حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی تصریح کرد: عرضه راهنمایی های لازم و پاسخ به استعلام های واحدهای مختلف در جهت ایجاد وحدت رویه و هماهنگی در اجرای قوانین و مقررات ازجمله وظایف دفتر حقوقی و املاک است.
منبع:

1399/07/15
22:59:23
5.0 / 5
1283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد