با توجه به شیوع ویروس كرونا؛

كرونا چه بلایی سر گردشگری جهان آورد؟

كرونا چه بلایی سر گردشگری جهان آورد؟

روز جهانی گردشگری 2020 در حالی انجام شد كه سایه كرونا بر سرش سنگینی می كرد، بلایی كه اثری مخرب بر گردشگری جهان گذاشت و آمارها حاكی از كاهش چشم گیر سفرهاست.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، روز جهانی گردشگری امسال، با شعار «گردشگری و توسعه روستایی» انجام شد تا اهمیت گردشگری و ارزش اجتماعی، فرهنگی آن به جامعه جهانی گوشزد شود، اما سایه کرونا بر سرش سنگینی کرد، آفتی که تأثیر مخربی بر روی گردشگری دنیا گذاشت.
اوایل سال ۲۰۲۰، سازمان جهانی گردشگری تخمین هایی در مورد اثر همه گیری کروناویروس بر روی گردشگری بین المللی ارائه داد. مثبت ترین سناریوهایی که در ماه می ارائه شدند، فرض را بر این گذاشته بودند که محدودیت های سفر از ماه جولای لغو خواهد شد. حتی تحت همین سناریوها، که باتوجه به تداوم محدودیت های شدید برای سفرهای بین المللی کاشف به عمل آمده است بیش از اندازه خوش بینانه بوده اند، UNWTO انتظار داشت که میزان گردشگرهای ورودی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ حداکثر ۵۸ درصد کاهش داشته باشند.
با توجه به تازه ترین داده های مربوط به شش ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰، متوجه خواهیم شد که تخمین های سازمان جهانی گردشگری چندان هم دور از واقعیت نبوده است. همانطور که در تصویر مشاهده می شود، میزان ورودی گردشگران جهانی برای نیمه اول سال ۲۰۲۰ در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۱۹ به صورت میانگین ۶۵ درصد کاهش داشته است. باتوجه به موج های جدید ابتلاء به ویروس در سرتاسر دنیا که اجازه راه اندازی مجدد بخش گردشگری را نمی دهد، میلیون ها نفر در تامین معیشت خود گرفتار بحران خواهند شد، مخصوصاً آنهایی که در مناطقی زندگی می کنند که وابستگی زیادی به گردشگران بین المللی دارند.
بر طبق داده های سازمان جهانی گردشگری، ورودی گردشگران به آمریکا (شمالی و جنوبی) ۵۵ درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است که کمترین کاهش را شاهد بوده است. پس از آمریکا، منطقه های آفریقا و خاورمیانه با ۵۷ درصد کاهش بیشترین ضربه را از کرونا خورده اند. رتبه بعدی در اختیار اروپاست که با ۶۶ درصد کاهش، حجم زیادی از گردشگران ورودی خودرا از دست داده است. آسیا اقیانوسیه هم با ۷۲ درصد کاهش رتبه اول را از نظر کاهش توریست نسبت به سال ۲۰۱۹ تجربه کرده است.

1399/07/16
13:57:52
5.0 / 5
1454
تگهای خبر: توریست , روستا , زندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد