اردكانی گفت:

توسعه گردشگری كشور مشاركت ۳ قوه را می طلبد

توسعه گردشگری كشور مشاركت ۳ قوه را می طلبد

سفرگو: رئیس فراكسیون گردشگری و صنایع دستی مجلس با اشاره به اینكه برای توسعه گردشگری مجلس تمام قد در كنار دولت ایستاده است، به التزام برای مشاركت و تعامل سه قوه در این راستا تاكید نمود.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، محمدرضا دشتی اردکانی رئیس فراکسیون گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با عالم گیر شدن بیماری کرونا صنعت گردشگری در کل دنیا لطمه جدی دید و ایران هم از این قضیه مستثنا نبود. فراکسیون گردشگری در طول این مدت برای جویا شدن از وضعیت گردشگری کشور و چاره جویی برای برون رفت از شرایط فعلی بیش از بیست جلسه با وزیر و معاونان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فعالان بخش خصوصی و سمن های حوزه گردشگری، اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برگزار کرد.
وی درباب بسته جدید حمایتی دولت در بخش گردشگری اظهار داشت: با اقدامات و پیگیری های خوبی که از طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام گرفت، همین طور جلسات فراکسیون با آقای نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری و مکاتبات انجام شده با سازمان امور مالیاتی کشور و ستاد ملی مقابله با کرونا نهایتاً این بسته که شامل امهال در بخش بازپرداخت تسهیلات، حق بیمه سهم کارفرمایان، هزینه های آب، برق، گاز، بدهی های مالیاتی واحدهای گردشگری و پرداخت تسهیلات به رسته های مختلف این حوزه بود تصویب و ابلاغ گردید.
وی در ادامه با اشاره به سند استراتژیک توسعه گردشگری، اشاره کرد: این سند که توسط وزارتخانه تدوین شده و برای سایر دستگاه ها نیز وظایفی را مشخص کرده گام مهم اما اولیه در این راستاست. اجرائی شدن این سند و نتیجه ای که منتهی به توسعه گردشگری کشور شود مشارکت سه قوه را می طلبد که باید هم و غم خودرا برای تحقق آن بگذارند.
رئیس فراکسیون گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: مجلس تمام قد بعنوان بازوی کمکی در کنار دولت ایستاده است. در فراکسیون نیز در حال تدوین برنامه و سندی هستیم که به کمک آن سند تدوین شده در دولت را اجرائی نماییم.


منبع:

1399/07/28
15:50:11
5.0 / 5
1401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد