مصطفی ده پهلوان مطرح كرد؛

دیرینه شناسی موزه دار می شود

دیرینه شناسی موزه دار می شود

به گزارش سفرگو سرپرست مؤسسه دیرینه شناسی دانشگاه تهران اظهار داشت: در نظر داریم موزه دیرینه شناسی دانشگاه تهران را كنار مؤسسه دهخدا راه اندازی نماییم.مصطفی ده پهلوان سرپرست مؤسسه دیرینه شناسی دانشگاه تهران به خبرنگار مهر اظهار داشت: جستجوهای دیرینه شناسی هم اکنون تعطیل شده است اما حالا راه اندازی موزه های تخصصی دیرینه شناسی در ساختمان شماره یک دانشگاه کنار مؤسسه دهخدا در دستور کار داریم. دو سرمایه گذار بخش خصوصی در حوزه گردشگری حاضر شده اند فعالیت کنند و حتی فضای رستورانی هم در اختیارشان قرار گیرد که برای آنها درآمد هم داشته باشد.
وی اظهار داشت: در بحث مؤسسه دیرینه شناسی اعتقاد دارم از فضای کوچک و امکانات دیجیتالی می توان بهره برد هدفم این است پس از ده سال این موزه به فضای بزرگ تری منتقل شود. اگر امکانات گوناگونی در اختیارمان بود همانطور که باغ نگارستان را سه ماهه باز کردیم این موزه را هم می توانیم خیلی زود راه اندازی نماییم.
ده پهلوان اظهار داشت: مردم نمی دانند که دیرینه شناسی چیست فکر می کنند دیرینه شناسی فقط عتیقه، زیرخاکی و گنج هست می خواهیم از راه موزه آموزشی و پژوهشی، موضوعات در ارتباط با دیرینه شناسی مثل کاربرد باستان شناسی، انگل باستان شناسی، دیرینه شناسی زیستی و… را معرفی نماییم در صورتیکه اگر علم دیرینه شناسی را در دنیای امروز به کار بگیریم که همان تجارب بشری است چنین بلایی را به سرزمین خودمان نمی آوردیم مثل تجربه گذشتگان در امور قنات ها. اگر می دانستیم که لازم نبود حتما چاه عمیق حفر کرد این همه زمین بایر نداشتیم. چرا هنوز خیلی ها نمی دانند که به چه علت در منطقه آق قلا سایت باستانی شکل نگرفته است. مردم باید با این موضوعات آشنا گردند شاید بسیاری از باستان شناسان هم از این موضوعات خبری نداشته باشند. یا اینکه جاده ترانزیتی که هم اکنون به اسم جاده ابریشم مصطلح شده، چیست.


منبع:

1399/08/28
13:28:56
5.0 / 5
1884
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد