رئیس كمیسیون امور اجتماعی شورای شهر اصفهان خبر داد:

ساخت وساز غیرقانونی در حریم منظر پل خواجوی اصفهان

ساخت وساز غیرقانونی در حریم منظر پل خواجوی اصفهان

رئیس كمیسیون امور اجتماعی شورای شهر اصفهان اظهار داشت: ساخت و ساز غیرقانونی در ارتفاع بیشتر از حریم پل خواجو در حال انجام می باشد و شهردار اصفهان باید در حداقل زمان ممكن این مورد را پیگیری كند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، کوروش محمدی ظهر یکشنبه در یکصد و چهل و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان از ساخت و ساز در حریم منظر پل خواجوی اصفهان سخن به میان آورد و عنوان کرد: تصاویر انتشار یافته در این حوزه نشان دهنده ساخت و ساز غیرقانونی و در ارتفاع بیشتر از حریم پل خواجو است.
وی با تکیه بر اینکه شهردار اصفهان باید در حداقل زمان ممکن این مورد را بررسی و پیگیری های لازم را انجام دهد، افزود: در صورت هر گونه بروز تخلف باید با افراد متخلف برخورد شود و گزارشی در این حوزه در جلسه علنی بعدی شورای شهر عرضه شود.
آثار تاریخی امانتی در دست مدیران شهری و شهروندان اصفهان
رئیس کمیسیون امور اجتماعی و محیط زیست شورای شهر اصفهان آثار تاریخی را امانتی در دست مدیران شهری و شهروندان اصفهان دانست و اظهار داشت: این میراث باید بدون کم و کاست به آیندگان تحویل داده شود ضمن اینکه باید توجه داشت که اعضای شورا در صیانت از حریم تاریخی و میراث کهن اصفهان هیچ گونه مماشاتی نخواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی اصفهان باید قوی تر و موشکافانه تر بافت تاریخی این شهر را دنبال کند، افزود: برای این امر ضروریست تیمی تشکیل و موارد این چنینی را در شهر پیگیری کند.
نقش آثار تاریخی و معماری اصفهان در آوازه جهانی نصف جهان
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر اصفهان در ادامه این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن روز اصفهان و با تکیه بر نقش آثار تاریخی و معماری این شهر در آوازه جهانی آن عنوان کرد: بر این اساس حفظ و حراست از بناهای تاریخی این شهر از دو منظر مراقبت از آنچه در گذشته شکل گرفته و دارای ارزش تاریخی است و پیشگیری از ایجاد بناها و بافت هایی که سبب کوچک ترین خدشه و صدمه به بناهای تاریخی می شود باید در دستور کار قرار گیرد.
شیرین طغیانی با اشاره به اینکه در شهر اصفهان شاهد صدور پروانه هایی خارج از قوانین و ضوابط حاکم بر بافت تاریخی شهر اصفهان هستیم، اظهار داشت: در بعضی از موارد شنیده می شود که این اقدامات به شکل آگاهانه انجام شده و این امر ناشی از سهل انگاری مسؤلان بوده است.
وی افزود: این گونه رفتارها حقوق مکتسبه ای را بوجود می آورد که بعد از صدور پروانه به صورت معمول برگرداندن آن و توقف عملیات اجرایی کاری بس دشوار خواهد بود.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه شهردار اصفهان با عنایت به علمی که دارند باید نسبت به صدور پروانه در بافت تاریخی شهر اصفهان بیشتر از گذشته توجه داشته باشند، خاطرنشان کرد: نباید تصمیم گیری در این حوزه منوط به یک فرد و افراد خاصی باشد تا از این پس در این حوزه مدیریت شهری در مظان افترا قرار نگیرد.

1399/09/03
22:25:14
5.0 / 5
1342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد