شروع طراحی مرمت بازارچه قاجاری نائب آقا

شروع طراحی مرمت بازارچه قاجاری نائب آقا

به گزارش سفرگو شهردار منطقه 11 تهران اظهار داشت: فاز  یک و دو طرح مرمت بازارچه 100 ساله نائب آقا که از اواخر دوران قاجار در خیابان فروزش بجای مانده؛ از طرف اداره زیبا سازی در دست تهیه است.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان با اشاره به این که حفاظت میراث فرهنگی و تاریخی شهر تهران یکی از مهم ترین دغدغه های مدیریت شهری است؛ در باره بازارچه قاجاری نائب آقا اضافه کرد: این بازارچه تمام خاصیت های یک بازار در دوران قاجار را دارد که از نشانه های آن می توان به طاق های ضربی در ۴سوی این بازار اشاره نمود.
آبادیان با اشاره به اینکه بازارچه نائب آقا با سازه خرما تولید شده و در سنوات گذشته نیز یک دوره مرمت روی آن انجام شده است؛ از شروع فاز اول و دوم طرح مرمت بازارچه از طرف اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست خبر د اد که بعد از تکمیل طراحی و تهیه برآوردهای عملیات اجرائی، در سال ۱۴۰۰ عملیات اجرائی آن شروع خواهد شد.
بگفته آبادیان، در طرح مرمت بازارچه، کف سازی، جزئیات اجرای در و پنجره ها، پیرایش جداره، تابلوها، استواری بخشی سقف، نورپردازی تمام سطوح همین طور فضای سبز محوطه بازارچه و مرمت سقاخانه در دستور کار است.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، او همین طور در باره سقاخانه ورودی بازارچه که از سقاخانه های قدیمی شهر تهران است؛ بیان کرد: در طرح مرمت سقاخانه، اولویت با برگرداندن به حالت اولیه است که همزمان با مرمت بازارچه عملیات اجرائی آن در نیمه اول سال ۱۴۰۰ شروع و طی ۶- ۸ ماه به انتها خواهد رسید.
منبع:

1399/11/05
00:58:18
0.0 / 5
1103
تگهای خبر: تاریخی , تولید , خدمات , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد