وزیر میراث فرهنگی:

مرمت پردیسان اردكان توسط چادرملو بیان كننده جایگاه تعالی سازمانی آنست

مرمت پردیسان اردكان توسط چادرملو بیان كننده جایگاه تعالی سازمانی آنست

یزد وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن تقدیر از اقدام شرکت صنعتی معدنی چادرملو جهت مرمت مجموعه پردیسان اردکان، اظهار داشت: بطور قطع این شرکت بزرگ صنعتی به جایگاه تعالی سازمانی دست یافته است.


«علی اصغر مونسان» امروز یکشنبه در شروع عملیات مرمت مجموعه پردیسان اردکان که به همت مجتمع صنعتی معدنی چادرملو انجام می شود، با اشاره به اهمیت حفاظت از میراث فرهنگی کشورمان که به واسط عمق تمدن سازی خود نقش مهمی در شکل گیری هویت بشر داشته است، اظهار داشت: خوشبختانه میراث فرهنگی در کنار صنعت گردشگری صاحب کارکردهای اقتصادی شده و از بخش های مهم فرهنگی در کشورمان است.
وی یزد را از استانهای ویژه تاریخی در کشور و اردکان را از شهرستانهای ویژه در استان یزد خواند و اضافه کرد: متاسفانه حجم ماموریت های وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از یک سو و تمدن بزرگ تاریخی کشورمان از طرف دیگر، هیچ کدام تناسبی با منابع محدود این حوزه در کشورمان ندارد که ناچاراً از مشارکت های مردمی و بخش خصوصی جهت مرمت و حفظ اماکن تاریخی بهره جسته ایم.
وی با نکو داشتن اقدام شرکت صنعتی معدنی چادرملو در مرمت مجموعه پردیسان اردکان، اظهار داشت: بطور قطع این شرکت بزرگ صنعتی به جایگاه تعالی سازمانی دست یافته اینچنین با جدیت در امتداد انجام مسئولیت های اجتماعی خود، مرمت یک مجموعه تاریخی را در صدر برنامه های خود قرار داده است.
مونسان ابراز امیدواری کرد که چادرملو بن این که یزد با اقدامات موثر مردم و مسئولان این استان در صدر گردشگری ایران و در کنار استانهایی مانند اصفهان و فارس قرار گرفته است، اظهار داشت: امروز لوح شهر مقصد گردشگری را به شهردار یزد تقدیم کردیم و اردکان نیز دارای این ظرفیت است که با مشارکت مجموعه هایی مانند چادرملو ودر جهت رونق کسب وکار و اشتغال منطقه گام بردارد.
وی درباب تعامل و همکاری صندوق احیا و معاونت میراث فرهنگی وزارت جهت ارائه مشاوره های فنی و مرمتی قول مساعد داد و ابراز امیدواری کرد که مطالبات بالای گردشگری با همکاری و تعامل تمام بخشهای فعال در این عرصه مرتفع و شاهد اقدامات خوب و گسترده ای در بخش گردشگری باشیم.
«محمدرضا دشتی» نماینده مردم اردکان و رئیس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس نیز در این جلسه به جاذبه های تاریخی فراوان شهرستان اردکان و بافت های تاریخی در این شهر کویری اشاره و بیان کرد: میرات فرهنگی خصوصاً بافت تاریخی اردکان ظرفیت ثبت در سطح جهانی را دارد.
«محمدعلی طالبی» استاندار یزد با تقدیر از باور مدیران چادرملو به مسئولیت اجتماعی این مجموعه در قبال مردم، این اقدام چادرملو را تجربه موفقی برای روی آوردن دیگر بخش های خصوصی استان به این حوزه خواند.
وی به تفاهم و تعامل مجموعه مدیران و فعالان شهرستان اردکان اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه شهرستان اردکان نیز همانند خیلی از بخشهای دیگر استان از مسئولان محلی خصوصاً نماینده پرتوانی برخوردارست که امروز در سمت ریاست فراکسیون گردشگری مجلس موجب افتخار استان است.
«هادی میرزایی» مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور نیز در این مراسم توضیحاتی در مورد این طرح ارائه کرد.

1399/11/06
17:51:36
0.0 / 5
1013
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد