ابتكار مطرح كرد؛

امیدواریم در بودجه سال آینده به بیمه هنرمندان صنایع دستی توجه گردد

امیدواریم در بودجه سال آینده به بیمه هنرمندان صنایع دستی توجه گردد

به گزارش سفرگو معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار داشت: بیمه هنرمندان صنایع دستی مبحث مهمی بوده و بارها هم مطرح گردیده است، امیدواریم تا حدی که امکان دارد در بودجه سال آینده به آن توجه گردد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، معصومه ابتکار در مراسم افتتاحیه پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی و تقدیر از برگزیدگان نمایشگاه و مسابقه مجازی صنایع دستی برتر در دوران کرونا به نمایندگی منطقه اظهار داشت: امروزه صنایع خلاق یکی از ابعاد مهم اقتصاد جهان محسوب می شوند. صنایع دستی همچون صنایع خلاقی هستند که در ایران مزیت های فوق العاده ای دارد به صورتی که ۷۵ درصد بانوان آنرا دنبال می کنند و دلیلش هنر، عشق و علاقه ای است که برگرفته از فرهنگ غنی، قومی، منطقه ای و طبیعت زیبای کشورمان است.
او اضافه کرد: همه این موارد سبب شده تا ایرانیان به سمت خلق صنایع دستی بروند. در این حوزه کارهای خوبی مانند برگزاری نمایشگاه و جشنواره فجر صنایع دستی به همت معاونت صنایع دستی برای پشتیبانی از زنان انجام شده، البته به علت کرونا برگزاری چنین نمایشگاهی دشوار است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: این نمایشگاه و پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی دقیقاً در جهت پشتیبانی از صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی برگزار شده و فرصتی است برای این که بتوانیم آثار هنرمندان کشورمان را ببینیم. نکته جالب توجه این نمایشگاه بدیع بودن آثار و تلفیق سنت و مدرنیته است.
او در مورد پشتیبانی از هنرمندان صنایع دستی، بیان نمود: حمایت هایی در این خصوص انجام شده اما کافی نیست، ما به نوبه خودمان تلاش کردیم حمایت هایی را در مورد توان افزایی آموزش ها انجام دهیم، بعنوان مثال طرح کمند که در ارتباط با صنایع دستی هاست برای پشتیبانی از آموزش دختران دانشجو که علاقمند به این حوزه هستند اجرا می شود تا در کنار رشته های دانشگاهی خود مهارت هایی هم در رشته های صنایع دستی فراگیرند.
ابتکار افزود: این دوره ها با همکاری دوستان ما در معاونت صنایع دستی اجرا می شود و ادامه خواهد داشت تا بتوانیم از خانم ها حمایت نماییم و در بحث بازاریابی هم به آنها کمک نماییم. کارهای خوبی در مورد بازاریابی در حال انجام می باشد به صورتی که در حال راه اندازی شبکه بازاریابی دیجیتال با همکاری دستگاههای مختلف هستیم.
او بیان نمود: این شبکه در واقع تجمیعی از سایت های مختلفی است که در سطح کشور برای عرضه کالاها و خدمات بخصوص تولیدات زنان فعالیت می نمایند، بخش عمده ای از آن هم در ارتباط با صنایع دستی است که به امید خدا معرفی خواهد شد. در حقیقت این شبکه برای تبادل تجربیات، زنجیره تأمین و بازاریابی با همکاری بخش ها و دستگاههای مختلف راه اندازی می شود.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار نمود: در سفری که به کردستان و کرمانشاه داشتم همکاران ما اعلام نمودند که کارهای خوبی در بازارهای منطقه ای برای معرفی و عرضه صنایع دستی در حال انجام می باشد. فرصت های خوبی در سطح منطقه داریم، به امید خدا دولت هم در این حوزه حمایت های لازم را انجام می دهد تا خانم ها بتوانند بازارهای خوبی را برای عرضه کالاهای صنایع دستی پیدا کنند.
نمایش ۳۰۰ اثر از ۱۵۰ هنرمند در پنجمین جشنواره و نمایشگاه فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی
پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در مورد پنجمین جشنواره و نمایشگاه فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی اظهار داشت: آثار این جشنواره پس از دو مرحله داوری به نمایشگاه راه پیدا کرده است و در نهایت شش نفر موفق به دریافت سرو سیمین پنجمین فجر صنایع دستی شدند و شش نفر موفق به دریافت دیپلم افتخار می شوند.
او اضافه کرد: پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی با بیشتر از ۳۰۰ اثر از ۱۵۰ هنرمند از سراسر کشور امروز راه اندازی شد. خلاقیت در تکنیک، مواد اولیه، طراحی و نحوه اجرا محور اصلی برگزاری این جشنواره است.
محمودیان اعلام نمود: این نمایشگاه فضایی برای نشان دادن آخرین دستاوردهای حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی خواهد بود و توان جوانان هنرمند را نشان داده است. فرصتی است که علاقه مندان بی واسطه بتوانند با هنرمندان در ارتباط باشند.
او بیان نمود: تلاش کردیم از راه جشنواره صنایع دستی فجر بتوانیم در حد بضاعت مان گوشه ای از گنجینه عظیم هنری ایران را در معرض دید علاقه مندان قرار دهیم. همینطور در این جشنواره سعی شده تا هنر استادانی که از دنیا رفته اند توسط هنرمندان جوان باردیگر خلق شود و از این طریق هنر آنها حفظ شود.
مراسم پروین اباذری در رشته گلیم شیریکی پیچ از روستای دارستان شهر جهانی سیرجان استان کرمان و فاطمه شاکری در رشته عبابافی از روستای بحیری روستای ملی عبابافی استان بوشهر بعنوان برگزیدگان نمایشگاه و مسابقه مجازی صنایع دستی برتر در دوران کرونا به نمایندگی منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی در کشور ازبکستان، لوح تقدیر دریافت نمودند.


منبع:

1399/11/24
23:14:01
0.0 / 5
970
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد