با حضور مقامات قضایی؛

شعبه حل اختلاف ویژه رسیدگی به شكایات گردشگری به وجود آمد

شعبه حل اختلاف ویژه رسیدگی به شكایات گردشگری به وجود آمد

شعبه ویژه ای از شورای حل اختلاف برای رسیدگی به شکایت گردشگری در محل انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران راه اندازی شد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، آئین گشایش شعبه ۲۶۳۴ شورای حل اختلاف امروز با حضور محمدجواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری استان تهران و غلامرضا مهدوی رئیس شورای حل اختلاف تهران، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران و محمد خیاطیان معاونت توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی که بجای وزیر میراث فرهنگی در این برنامه حضور پیدا کرده بود، اجرا شد.
در این برنامه خیاطیان بیان کرد: در بحث اشتغالزایی اثرات روشنی را گذاشته ایم به نحوی که ۴۵۵ هزار فرصت شغلی جدید به وجود آمده است.
در ادامه حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی خواهان ایجاد شعبه دادگاه خاص برای صنف متبوعش شد و اظهار داشت: شعبه دادگاه خاصی برای ما در نظر بگیرید تا کارشناسان ما بعنوان متخصصان در آنجا نظرات تخصصی خودرا ارایه کنند.
محمدجواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری تهران نیز اظهار داشت: باید در مقابل گردشگری و گردشگران زانو بزنیم چون مدیون گردشگران و حوزه گردشگری هستیم. باید این حوزه گسترش یابد. طرفیت های فوق العاده ای داریم که بسیاری از آنها پنهان است و در حوزه گردشگری می توان این ظرفیت را یافت. همین طور امیدواریم به کمک دوستان این حوزه شعب مختلف شورای تخصصی را مستقر نماییم. حالا نیز هر شکایتی که در حوزه گردشگری وجود داشته باشد را به این شعبه ارجاع خواهیم داد.
پیش از این کمیته رسیدگی به شکایات در معاونت گردشگری وجود داشت که اعضای آن در حقیقت کارشناسان و فعالان حوزه گردشگری و دفاتر مسافرتی بودند. اگر رأیی صادر می شد این رأی قابلیت اجرائی نداشت و فردی که برای او رأی صادر شده می توانست باردیگر مقابل آن رأی شکایت کند چون بعد قضائی و اجرائی نداشت اما این شعبه ویژه در حقیقت کارشناسان رسمی خواهد داشت که مورد تأیید قوه قضائیه هستند و مقرر است در حوزه های مختلف گردشگری، به شکایات رسیدگی کند.
در این برنامه احکامی که برای اعضای این شعبه شورای حل اختلاف توسط رئیس کل دادگستری استان تهران به آنها اهدا شد، در این احکام آمده این شعبه ویژه صنف هوایی و جهانگردی است.
همچنین مکان این شعبه نیز در داخل ساختمان مربوط به انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی است.

1399/11/25
23:14:13
0.0 / 5
1022
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد