كتاب بازی آفرینی در گردشگری منتشر گردید

كتاب بازی آفرینی در گردشگری منتشر گردید

به گزارش سفرگو کتاب بازی آفرینی در گردشگری برای طراحی تجربه های به یادماندنی با ترجمه محمد اعجازی توسط نشر اگر در ۲۰۸ صفحه منتشر گردید.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، این کتاب برای هم افزایی دو صنعت انسان محور و تجربه گرای گردشگری و بازی آفرینی و ایجاد ارزش افزوده جذاب در خدمات گردشگری توسط پائول بولنسی (مشاور طراحی تجربهٔ به یادماندنی در گردشگری) و رومن ایگر (دبیر علمی مجله علوم گردشگری و عضو فدراسیون جهانی فناوری اطلاعات در گردشگری و سفر، IFITT) در سال ۲۰۱۵ میلادی تألیف شده است.
این کتاب با هدف تأمین بهینه نیازهای سطوح متعالی گردشگر، مسافر و تحقق سهل تر رویاها از راه کسب تجربه به یادماندنی و گاه سفارشی سازی شده و با تاکید بر ایده های منتج از روان شناسی اجتماعی تدوین شده است.
نویسندگان کتاب، پایداری اقتصاد گردشگری را در عصر حاضر به اقتصاد تحول وابسته دانسته و مقصد آتی گردشگری را سرزمین رویاهای واقعی مسافر معرفی می کنند که با بازی آفرینی در آنها قدم خواهد گذاشت.
این کتاب در دو بخش و ده فصل تشکیل شده است. بخش اول کتاب شامل پنج فصل است. در فصل یک، طراحی تجربه با عنایت به پژوهش های مبتنی بر معانی در گردشگری تفسیر می شود، در فصل دو به بازی آفرینی برای تحول در گردشگری پرداخته شده، واکاوی جذابیت بازی ها و نقش آنها در ایجاد انگیزه، کشف و تخیل گردشگر، مسافر در فصل سه انجام می شود؛ فصل چهار به ایجاد انگیزه و حافظهٔ گردشگری و فصل پنج به روان شناسی مثبت ناشی از بازی آفرینی با عنایت به الگوی به زیستی گردشگر، مسافر اختصاص دارد.
بخش دوم این کتاب به واکاوی چارچوب طراحی مربوط است؛ در فصل شش، چارچوب طراحی شامل فرایند و خصوصیت ها و در فصل هفت، تبیین فرایند طراحی، ارزیابی، بازخورد و بازبینی مورد توجه قرار گرفته اند، تدقیق خصوصیت های محصولی انسان محور برای تعالی تجربه گردشگر، مسافر از سطح پایه علاقه مندی تا سطح متعالی تغییر در فصل هشت و معرفی اجزای تشکیل دهنده شامل حاشیه امنیت، پرسونا، تأثیرات روانی ده گانهٔ مثبت انتظاری، زیبایی شناسی، مشارکت، معنا، داستان،، مشوق ها و … در فصل نُه بررسی می شوند.
در فصل ده و انتهایی این کتاب عوامل بهبوددهنده تجربه با عنایت به انتظار عرضه کننده و علاقهٔ گردشگر، مسافر برای حصول آرمانهای متعالی که از پسِ تحول ایجادشده، متبادر می گردد، شناسایی خواهند شد.
به گفته اعجازی مترجم در کتاب «بازی آفرینی در گردشگری» تجربه ای به یادماندنی را تفسیر و الگوهای مشترک در آنها را کشف می نماییم.
ترجمه این کتاب با رویکرد تحول در صنعت توریسم برای سده نو از نوروز ۱۳۹۹ شمسی شروع شده و چاپ اول آن با یاری نشر «اگر» در زمستان ۱۳۹۹ در دسترس می باشد.


منبع:

1399/12/18
10:35:46
0.0 / 5
801
تگهای خبر: خدمات , سفر , فناوری , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد