رئیس میراث فرهنگی اراك:

بنای تاریخی امامزاده حواخاتون اراك مرمت می شود

بنای تاریخی امامزاده حواخاتون اراك مرمت می شود

به گزارش سفرگو رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اراک از مرمت بنای تاریخی امامزاده حواخاتون موت آباد با مشارکت اوقاف و امور خیریه اطلاع داد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، محمدعلی آقازیارتی اظهار داشت: بعد از بررسی های اولیه در بازدید از این بنای تاریخی که در روز گذشته با همراهی کارشناس اداره کل اوقاف انجام شد مرمت و بازسازی آن بزودی آغاز خواهد شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اراک اضافه کرد: پیشبینی اعتبار مورد نیاز برای مرمت بنای تاریخی امامزاده حواخاتون ۳ میلیارد ریال است که مقرر شد با مشارکت اداره کل اوقاف استان بزودی و پس از تهیه شرح خدمات آن نسبت به مرمت آن اقدام گردد.
آقازیارتی خاطرنشان کرد: امامزاده حواخاتون یکی از مهم ترین بناهای مذهبی در این روستا است که قدمت آن به دوره سلجوقی- ایلخانی برمی گردد.
وی اضافه کرد: این بنای تاریخی در روستای موت آباد دهستان معصومیه قرار دارد و مصالح اصلی و تزئینات آجری آن از ارزش معماری بالایی برخوردار می باشد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اراک خاطرنشان کرد: «امامزاده حواخاتون به شماره ۱۱۲۷ در سال ۱۳۵۴ در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.


منبع:

1399/12/23
12:01:33
0.0 / 5
803
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد