توضیح معاون گردشگری درباره سفرهای نوروزی؛

سفرهای نوروزی در شهرهای زرد، آبی و سفید انجام می شود

سفرهای نوروزی در شهرهای زرد، آبی و سفید انجام می شود

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: سفر به شهرهایی غیر از آنها که اعلام شده در وضعیت قرمز و نارنجی هستند، انجام می شود و مردم بایستی در مراکز اقامتی مجاز اسکان کنند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی درباره سفرهای نوروز ۱۴۰۰ در فضای مجازی خود توضیحاتی داد و اظهار داشت: صحبتها درباره سفرهای نوروزی در این روزهای پایانی سال زیاد و ضد و نقیض است. نزدیک به دو ماه است که این مورد در کمیته های مختلف ستاد ملی کرونا مورد پیگیری قرار گرفته است و به شدت مراقبت می نماییم که در مقابل مبحث و مساله بسیار مهمی همچون سلامت و درمان مردم، معیشت همکاران ما هم در حوزه سلامت فراموش نشود.
وی اظهار داشت: وقتی وزیر بهداشت اعلام می کند در دولت تنها وزارت بهداشت نیست که تصمیم می گیرد؛ مبین این است که ما هم فشار آورده و توانسته ایم اعضای ستاد را متقاعد نماییم که معیشت همکاران ما در کنار نشاط مردم باید مورد توجه تصمیم گیران قرار گیرد. به هر حال مصوبه ای گرفته و روز گذشته دستورالعمل ۱۲ صفحه ای آن از جانب رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا ابلاغ گردید.
تیموری اظهار داشت: بعد از رنگ بندی شهرها مشخص شد که در مجموع ۳۹ شهر قرمز و نارنجی داریم. ۸ شهر قرمز در استان خوزستان و یک شهر هم در استان کهگیلویه و بویراحمد است. علاوه بر این شهرهای قرمز حدود ۳۰ شهر نارنجی هم داریم که در استان های مختلف پراکنده هستند. غیر از این شهرها، بخش گسترده ای از ایران در وضعیت زرد، آبی و سفید قراردارد و هموطنان می توانند در چارچوب سفرهای مسئولانه اوقات فراغت و تعطیلات نوروزی خویش را در کنار خانواده های خود بگذرانند.
معاون گردشگری اظهار داشت: طبق تصمیم گیری ها، برای ورود به شهرهای قرمز و نارنجی محدودیت هایی وجود دارد. به صورتی که از عبور و مرور وسایط شخصی با پلاک غیربومی جلوگیری می شود اما در همین شهرها هم وسایل حمل و نقل عمومی دایر است. ازاین رو بخشی از هموطنان ما که شاید سفرهای ضروری داشته باشند می توانند در این شهرها اقامت کنند چون مراکز گردشگری و اقامتی مجاز باز هستند. ازاین رو می توانند کارهای خویش را در محیط ایمن و با رعایت پروتکل ها انجام دهند آن چیزی که برای شهرهای زرد و آبی و سفید مطرح است اینکه در این شهرها هم فقط باید در مراکز اقامتی مجاز تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی اقامت کنند و سفارش می شود از اقامت در مکان های غیرمجاز مانند خانه های شخصی، چادر و مدرسه و.. اجتناب شود.
تیموری اضافه کرد: با این شرایط و تمهیدات وارد تعطیلات نوروز می شویم. به موازات کارهایی که در ستاد انجام گرفته، در ایام گذشته تلاش کردیم دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر را در سطح ملی و دبیرخانه های آنرا در استان ها فعال نماییم. هماهنگی ها با دستگاههای دیگر خدمات رسان انجام شده است و در طول ایام تعطیلات نوروز ما تعطیل نیستیم. نوروزبانان بی نوروز در کنار شما هستند تا اتفاقی برای شما نیفتد ازاین رو بر اجرای صحیح این تصمیمات نظارت داریم.

1399/12/27
11:58:17
0.0 / 5
753
تگهای خبر: تعطیلات , خدمات , سفر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد