معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی:

۴۵۰ هزار نفر در سفرهای نوروزی اقامت رسمی داشتند

۴۵۰ هزار نفر در سفرهای نوروزی اقامت رسمی داشتند

تیموری اظهار داشت: تا روز هفتم فروردین یک میلیون و 300 هزار نفرشب اقامت در مراکز اقامتی رسمی داشتیم که اگر هر فرد بطور متوسط سه شب اقامت داشته باشد، حدود 450 هزار نفر طی 10 روز گذشته سفر کرده اند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، ولی تیموری در وبینار ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور دستگاه های عضو ستاد باعنوان «مدیریت سفر ایمن در نوروز ۱۴۰۰ بمنظور بررسی خدمات سفر با محوریت سفر و پروتکلهای ابلاغی» در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری به شکل ویدئوکنفرانس انجام شد اظهار داشت: ارائه آمارهای مقایسه ای از طرف برخی دستگاهها نسبت به سال ۹۹ به نظر منطقی نیست و بهتر است این مقایسه نسبت به سال ۹۸ یا ۹۷ صورت گیرد.
معاون گردشگری کشور تاکید کرد: به رعایت اصول میهمان نوازی، مردم داری، برخورد کریمانه و مهربانانه با مسافران، زوار و گردشگران و راهنمایی همراه با گشاده رویی در مواردی که تغییر رنگ در بعضی شهرها اتفاق می افتد، سفارش می نماییم. ضرورت دارد تا همراهی و کمک بیشتری برای مدیریت ایمن و مسئولانه سفر در ایام باقیمانده تعطیلات صورت گیرد.
تیموری بیان کرد: ما بعنوان اعضای ستاد مدیریت بیماری کرونا در کنار همه اعضا تلاش می نماییم تا این بیماری مدیریت شود. باتوجه به این که این بیماری ادامه پیدا کرده است و کسب وکارهای در رابطه با گردشگری و خدمات سفر از این مساله ضررهای زیادی دیدند در قالب مصوبات ستاد ملی کرونا گشایش مقطعی و محدود برای فعالان حوزه گردشگری به وجود آمد.
او در ادامه اظهار داشت: در چنین شرایطی نیاز است که ما بعنوان متولیان گردشگری کشور، مسائل فعالان این حوزه را بازگو و از آنها حمایت نماییم. مسئله مهم برای ما مدیریت بیماری کرونا است که با پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تحت عنوان "سفرهای ایمن و مسئولانه" کوشیدیم این بیماری کنترل شود.
معاون گردشگری کشور افزود: همکاران ما در ورودی شهرها و سایت ها درباب رعایت پروتکلهای بهداشتی تذکرات لازم را ارائه می کردند و من آنچه در بازدید از شهرها و مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری داشتم، می دیدم همه این پروتکل ها را رعایت می کنند.
افزایش پایگاه های سازمان امداد و نجات به ۱۲۰۵ پایگاه در نوروز ۱۴۰۰
حسین درخشان که بعنوان نماینده سازمان امداد و نجات در این وبینار به شکل ویدئوکنفرانس حضور داشت در ادامه، اظهار داشت: وظیفه ما این است از مردم حمایت نماییم و در کنار آنها باشیم، به این منظور در سال ۱۴۰۰ در طرح و امداد نوروزی تعداد پایگاه های ما از ۵۶۰ پایگاه در سال قبل به ۱۲۰۵ پایگاه در نوروز امسال رسید تا بتوانیم خدمات بیشتری به مردم ارائه نماییم.
او اضافه کرد: در کنار خدمات نوروزی وظیفه جدیدی به ما محول شد تا در کنار وزارت بهداشت به کنترل مبادی ورودی مرزها بپردازیم به این منظور در ۳۳ مرز زمینی، دریایی و هوایی که تردد مسافر وجود داشت، مستقر شدیم.
درخشان اشاره کرد: تا هشتم فروردین ۱۴۰۰ حدود ۵۶ هزار نفر از هم وطنانمان را که طی ایام نوروز وارد کشور شدند، تحت کنترل داشتیم بطوریکه برخی از آنها که تست پی سی آر نداشتند، حدود ۱۱ هزار تست فوری گرفتیم و ۳۲ نفر را به قرنطینه های وزارت بهداشت معرفی کردیم.
هادی سجادی راد از کانون اتومبیل رانی و جهان گردی در این وبینار، اظهار نمود: در روزهای نوروز سالهای گذشته ۱۰۰ هزار تماس مردمی در حوزه های مختلف گردشگری و سفر داشتیم، اما امسال طی ۱۰ روز گذشته به طور متوسط ۳ هزار و ۶۰۰ تماس به شکل میانگین روزی ۳۵۰ تماس توسط مردم گرفته شد، این آمار نشان دهنده کاهش سفرها بوده است.


منبع:

1400/01/11
11:40:21
5.0 / 5
910
تگهای خبر: تعطیلات , خدمات , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد