در گزارش سفرگو بیان شد؛

مقابله با ایران هراسی و معرفی جاذبه های كشور در اكسپو دوبی

مقابله با ایران هراسی و معرفی جاذبه های كشور در اكسپو دوبی

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی اظهار داشت: برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ دوبی که به سال ۲۰۲۱ موکول شد، مقرر است بخشی با عنوان مقابله با ایران هراسی و معرفی جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی ایران داشته باشد.خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی به خبرنگار مهر اظهار داشت: اکسپو دوبی از مهر ماه سال ۱۴۰۰ به مدت ۱۸۰ روز برگزار می گردد و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی مسئول برگزاری بخش ایران است. این اکسپو هر ۵ سال یک مرتبه برگزار می گردد. در سالهای گذشته وزارت میراث فرهنگی شرکت نمی کرد بلکه وزارت خانه هایی همچون وزارت ارشاد با استفاده از محتوایی که سازمان میراث فرهنگی به آنها می داد، حضور داشت. اما این دفعه پشتیبانی محتوایی اکسپو به شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی سپرده شد.
وی افزود: ایران بیشتر از دو هزار متر فضا برای حضور در اکسپو دوبی دارد. همینطور از ۸۰۰ متر بنا ۸۰ متر برای معرفی گردشگری ایران است.
وی اظهار داشت: پیرو همین مبحث چندین کمیته تشکیل و جلساتی برای آن برگزار گردید. به استان ها هم نامه نوشتیم که محتوای لازم را به ما ارسال نمایند. در حاشیه نمایشگاه گردشگری بهمن ماه هم جلساتی با مدیران کل میراث فرهنگی استان ها داشتیم که روند حضور در اکسپو را برایشان توضیح دادیم. مقرر است ورکشاپ هایی با حضور هنرمندان صنایع دستی استان ها برگزار شده و هر استان حدود ده روز در این اکسپو شرکت نماید.
نیکزادفر اضافه کرد: پتانسیل های گردشگری و سرمایه گذاری ایران، بسته بندی صنایع دستی، آئین سنتی یلدا، گردشگری معلولان، معرفی شهرهای جهانی و اکوموزه ها و … بخشی از برنامه های ایران با رویکرد مقابله با ایران هراسی و معرفی قدمت و تاریخ ایران کهن است.

1400/01/26
22:11:35
5.0 / 5
690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد