یونان محدودیت های گردشگری را كم می كند

یونان محدودیت های گردشگری را كم می كند

یونان قرنطینه برای مسافران بعضی از نقاط جهان را که نتیجه آزمایش آنها منفی است و یا واکسینه شده اند لغو نمود.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، مقام های یونان در تصمیمی که از آن بعنوان قدم های اولیه برای بازگشت به شرایط عادی گردشگری یاد می کنند قرنطینه را برای مسافران کرونا منفی و واکسینه شده چند منبع گردشگری اصلی این کشور یعنی اروپا، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا لغو کردند.
با اجرای این قوانین جدید این نخستین باری است که یونان از مارس ۲۰۲۰ به روی مسافران آمریکایی باز می شود.
بر طبق این قوانین مسافرانی که از اتحادیه اروپا، بریتانیا، صربستان، اسرائیل، ایالات متحده و امارات قصد سفر به یونان را دارند و نتیجه آزمایش کرونای ۷۲ ساعت قبل آنها منفی است و یا واکسینه شده اند می توانند بدون سپری کردن قرنطینه وارد این کشور شوند.
وزیر گردشگری یونان در گفتگو با «سی ان ان» بیان کرد این تصمیم مقدمه ای برای پذیرش کامل گردشگران در ۱۴ می است.
گردشگری بیشتر از ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی یونان را در برگرفته است و حدود ۲۵درصد از نیروهای کار این کشور را شامل می شود.
تصمیم جدید یونان مورد استقبال شهردار «میکونوس» یکی از جزیره های محبوب یونان قرار گرفته است. به قول شهردار این جزیره، درآمد حاصل از گردشگری «میکونوس» در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۰ درصد سال قبل بوده است.
حتی علیرغم این که روند واکسینه شدن شهروندان یونان با سرعت زیادی همراه نیست، انتظار می رود در هفته های منتهی به ۱۴ می محدودیت های بیشتری لغو شود.
تا ماه آینده گروه های صدمه پذیر واکسینه خواهند شد و انتظار می رود کارکنان حوزه گردشگری هم گروه بعدی دریافت کننده واکسن باشند.
هم اکنون تمام جمعیت ده ها جزیره کوچک با کمتر از هزار ساکن دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند. حالا برنامه واکسینه شدن در حال توسعه در جزیره های بزرگتر این کشور است.
مسئولان با این کار امیدوارند جزیره ها بتوانند بعنوان نقاط بدون کرونای یونان مورد استفاده قرار بگیرند.
منبع:

1400/02/01
22:12:42
5.0 / 5
727
تگهای خبر: آزمایش , تولید , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد