كلید پژوهشگاه میراث به مدیر فارس رسید

كلید پژوهشگاه میراث به مدیر فارس رسید

سفرگو: مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با حکم علی اصغر مونسان، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری شد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، مصیب امیری که از سال ۱۳۹۲ مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس را به عهده داشت و قبل از آن، در معاونت حفاظت فنی این سازمان مشغول به کار بود، اینک با حکم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری شده است.
قبل از امیری، این مسؤولیت به عهده بهروز عمرانی بود که امروز (چهارشنبه، اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) تودیع شد. در این مراسم که محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی نیز حضور داشت، گفته شد عمرانی از امروز بازنشسته شده است.
علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ هم اظهار داشت: آقای عمرانی با صحت، سلامت و صداقت به افتخار بازنشستگی نائل آمده که در حقیقت عاقبت بخیری برای او پس از ۳۰ سال تلاش است.
او اظهار نمود: در دولت دوازدهم در سخت ترین شرایط اقتصادی قرار داشتیم. در این دوران بیشترین بودجه دولت معطوف به معیشت مردم بود و حوزه فرهنگ حدودا غریب واقع شده بود، با این وجود اقدامات خوبی در این وزارتخانه و در پژوهشگاه انجام شد. زمانی که آقای بهشتی ـ رئیس اسبق پژوهشگاه ـ قرار بود بازنشسته شود، افراد مختلفی برای تصدی ریاست پژوهشگاه عرضه شدند اما تاکید من از ابتدا بر این بود که از بدنه وزارتخانه فردی را بعنوان رئیس پژوهشگاه انتخاب نماییم که در نهایت آقای عمرانی بعنوان رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزیده شد که خوشبختانه انتخاب خوبی بود. عمرانی فردی بادانش، علاقمند و پرتحرک است که صداقت در کار دارد و در دوران مسؤولیت خود در پژوهشگاه کارهای مهمی را انجام داده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: حالا برای انتخاب رئیس جدید پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری باردیگر نگاه و تمرکز ما به ظرفیت های درون وزارتخانه است و آقای امیری را که سال ها در استان فارس که یکی از استان های مهم درحوزه میراث فرهنگی و گردشگری ست، بعنوان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت داشته، بعنوان رئیس جدید این پژوهشگاه انتخاب نموده ایم.
مونسان بعد به انتظاراتش اشاره نمود و اظهار داشت: انتظارم این است که پژوهش های کاربردی بخش مهمی از پژوهش های این پژوهشگاه باشد. ضمن این که این مجموعه بعنوان بازوی علمی و تولید دانش می تواند به وزارتخانه کمک نماید. انتظار دارم پژوهشگاه به ما راه نشان بدهد و طرح و برنامه ارائه نماید. در کنار این مشکل یابی یکی دیگر از مطالبی است که این مجموعه باید به آن توجه داشته باشد، چونکه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری را مرکز فکر و تولید دانش وزارتخانه می دانم.
او افزود: ارتقای هیأت علمی، تکمیل اطلس باستان شناسی، تهیه کتاب معرفی آثار ثبت جهانی و ثبت ملی، استفاده از ظرفیت های علمی کشور و توجه به نیروی انسانی از مهم ترین مطالبی است که پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری باید به آن توجه داشته باشد.
بهروز عمرانی ـ رئیس پیشین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ـ نیز اظهار داشت: در دوران مسؤولیتم در پژوهشگاه اهتمام کردم اقدامات مهمی را انجام بدهم که همچون آنها رشد ۴۰ درصدی درآمدزایی در سال ۹۹ و ارتقای هیأت علمی پژوهشگاه است.
منبع:

1400/02/02
17:56:01
5.0 / 5
919
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد