از سوی پروژه مالكیت فكری ایران و سوئیس؛

انتخاب زیلوی میبد بعنوان پایلوت اجرای مدیریت نشانه جغرافیایی

انتخاب زیلوی میبد بعنوان پایلوت اجرای مدیریت نشانه جغرافیایی

زیلوی میبد از طرف پروژه مالکیت فکری ایران و سوئیس بعنوان پایلوت اجرای سیستم مدیریت نشانه جغرافیایی در بخش صنایع دستی برگزیده شد.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، پروژه مالکیت فکری ایران و سوئیس در هم اندیشی با دست اندرکاران ایرانی، زیلوی میبد را که قبلاً بعنوان نشانه جغرافیایی در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) برمبنای موافقت نامه لیسبون به ثبت بین المللی رسیده بود، بعنوان نشانه جغرافیایی تحت پوشش پروژه در بخش صنایع دستی انتخاب نموده است. این نشان جغرافیایی از کمک ها و حمایت های فنی پروژه برای مدیریت و تجاری سازی برخوردار خواهد شد.
از دلیلهای انتخاب این محصول، فعالیت نتیجه بخش صنعتگران این بخش از سال ۲۰۱۸ بوده است، همین طور موفقیت بسیاری که زیلوی میبد در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای همسایه خصوصاً عراق داشته از دیگر دلیلهای این انتخاب است.
مونا کنعانیان، نماینده پروژه در ایران در این مورد اظهار داشت: زیلوی میبد به مدت دو سال از کمک های فنی پروژه در قالب برنامه ها و نشست های آموزشی و تبادل تجربه با متخصصان مجرب سوئیسی و بین المللی در زمینه بهبود و ارتقای زنجیره ارزش نشانه جغرافیایی بهره مند خواهد شد.
او اضافه کرد: زیلوی میبد بعنوان پایلوت نمونه مدیریت صحیح نشانه های جغرافیایی با هدف کمک به تولیدکنندگان بمنظور بهره مندی از منافع اقتصادی نشانه جغرافیایی، ارتقای رقابت پذیری، تجاری سازی و ایجاد تاثیر مثبت بر توسعه اقتصادی از حمایت های ویژه برخوردار خواهد شد.
ایران تا حالا موفق به ثبت ۹ محصول صنایع دستی از طرف سازمان جهانی مالکیت فکری بعنوان نشانه جغرافیایی در سطح بین المللی شده و کوشش برای بهره مندی سایر نشان های جغرافیایی در حوزه صنایع دستی از این خدمات در دستور کار معاونت صنایع دستی کشور قرار دارد.

1400/02/14
20:50:20
5.0 / 5
563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد