مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان خبر داد

بازسازی و مرمت حمام قدیمی روستای كمك سفلی اسدآباد امسال

بازسازی و مرمت حمام قدیمی روستای كمك سفلی اسدآباد امسال

سفرگو: همدان مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسدآباد از مرمت و بازسازی حمام قدیمی روستای کمک سفلی این شهرستان امسال آگاهی داد.


کامران اکبری شایگان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: حمام قدیمی روستای کمک سفلی مربوط به اوایل دوران قاجاریه بعنوان یکی از بناهای اضطراری با اختصاص اعتبار لازم امسال مرمت خواهد شد.
وی با اعلان اینکه میراث فرهنگی شهرستان پیگیر ثبت این حمام قدیمی در لیست آثار ملی کشور بوده و نسبت به تشکیل پرونده این اثر برای پیگیری اقدام نموده است، اضافه کرد: علاوه بر این اثر قدیمی، چهار اثر تاریخی دیگر شهرستان شامل کتیبه مسجد جامع شهر مربوط به دوران صفویه، حمام تاریخی شهر آجین و دو درخت کهنسال در پیراسماعیل بالا و پایین نیز برای ثبت در لیست آثار ملی کشور توسط میراث فرهنگی شهرستان در دست اقدام و پیگیری قرار دارد.
اکبری شایگان گسترش زیرساخت های روستاهای هدف گردشگری و مرمت و بازسازی بناهای تاریخی را از اولویت های امسال اداره میراث فرهنگی شهرستان برشمرد و اظهار داشت: پل شکسته، آب انبار صفوی و حمام نیلوفر شهرستان اسدآباد سه اثر ثبت شده در لیست آثار ملی کشور است که امسال با اختصاص اعتبار نسبت به ادامه مرمت این آثار اقدام خواهد شد ضمن اینکه حمام کمک سفلی هم بعنوان یکی از بناهای اضطراری برای مرمت در برنامه های سال جاری قرار خواهد داشت.
وی در ادامه از اتمام پروژه سیستم روشنایی معابر روستای هدف گردشگری ملحمدره آگاهی داد و اشاره کرد: با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیون تومان سیستم روشنایی معابر روستای هدف گردشگری ملحمدره معروف به ماسوله غرب کشور انجام شد.
اکبری شایگان همین طور با اشاره به تعطیلی تمامی خانه های بوم گردی و سفره خانه های سنتی روستاهای هدف گردشگری شهرستان به سبب شرایط کرونا اشاره کرد: متأسفانه از شروع سال تا حالا به سبب تداوم شرایط کرونا و محدودیت های جدید کرونائی خانه های بوم گردی شهرستان به تبع خانه های بوم گردی سراسر کشور جذب مسافر نداشته اند و این امر اوضاع گردشگری روستاهای هدف را ناخوش احوال کرده است.
وی تصریح کرد: خانه های بوم گردی هم اکنون در کنار کسادی و رکود بازار گردشگری درگیر پرداخت تسهیلات کرونائی خود بوده و به سبب شرایط بد اقتصادی خود قادر به پرداخت اقساط تسهیلات خود نیستند و بانکهای عامل نیز در این رابطه کمک لازم را با آنها در ارتباط با معوقات و یا امهال بانکی ندارند که نیاز است دراین زمینه برای مرتفع شدن مشکل خانه های بوم گردی با بانک ها چاره ای اندیشیده شود.
منبع:

1400/02/15
21:33:58
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد