شهردار شیراز:

روز شیراز، جشن شكوفایی تولیدات فرهنگی و هنری است

روز شیراز، جشن شكوفایی تولیدات فرهنگی و هنری است

شهردار شیراز رویدادهای هفته شیراز را جشن شکوفایی تولیدات فرهنگی و هنری توصیف و خاطرنشان کرد: در برنامه های سال جاری از فعالیتهای ویترینی و پروپاگانداهای پوچ خبری نیست و اغلب رویدادها به شکلی چیدن محصول بیشتر از دو سال برنامه ریزی و تلاش خواهد بود.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی شهرداری شیراز، حیدر اسکندر پور شهردار شیراز، رمز ماندگاری فعالیتهای فرهنگی را دو کلید واژه ایجاد زیرساخت و تولیدات هنری دانست و اظهار داشت: رویدادهای فرهنگی که سال جاری در هفته شیراز از ۱۵ تا ۲۳ اردیبهشت برگزار می شود، جشن رونمای از آثاری است که نماینده و یادگاری از هویت، تمدن و اندیشه شیرازیان برای نسل های بعد خواهد بود.
وی افزود: در این هفته ۴ محصول موسیقیایی برای نخستین بار رونمایی و اجرا می شود که هم آوازها و ترانه های فولکور شیرازی را در بر می گیرد و هم تصنیفی به نام «شیراز» توسط سالار عقیلی به شهروندان هدیه می شود که به شکلی سرود وطنی شیرازی ها خواهد بود.


شهردار شیراز ضمن اشاره به مجموعه مستند «دیبای منقش» با محوریت هنرهای مکتب شیراز اظهار داشت: یکی از مهم ترین کاستی ها در حوزه فرهنگ شهروندی، محتوای فاخر و علمی بود که برای حل آن هم بیشتر از ۱۲ محصول مکتوب و چند رسانه ای با استفاده از ظرفیت شاعران و نویسندگان برجسته کشور تولید و همزمان با آغاز به کار کتابخانه تخصصی شهروند در هفته شیراز رونمایی می شود.
اسکندرپور یکی از افتخارات و اتفاقات مهم این هفته را رونمایی از بیشتر از ۲۰ جلد کتاب با مبحث هنر مکتب شیراز، میراث معنوی و شخصیت های فرهنگی شیراز دانست و تصریح کرد: این کتاب ها در دو قالب «کتاب شیراز» و «نقش ماندگار» رونمایی و بیشتر از ۲۰ جلد دیگر هم تا آخر نیمه اول سال منتشر می شود.
بزرگداشت زنده یاد سیمین دانشور و معرفی شهروندان برگزیده فعال و مشارکت جو از دیگر برنامه هایی بود که شهردار شیراز به آن اشاره و تصریح کرد: در حوزه زیرساخت اتفاقات کم نظیری در شیراز، جنوب ایران و حتی کشور در دست اجرا است که بزودی کمبودهای سخت افزاری فرهنگی برای قاطبه هنرمندان بخصوص در مناطق کم برخوردار را حل می کند.
اسکندرپور خاطرنشان کرد: جشنواره زدگی و رویدادهای ویترینی آفت حوزه فرهنگ است و بنابراین با تاکید برایجاد زیرساخت و تولیدات فرهنگی و هنری در سال ۱۴۰۰ با وجود محدودیت های ناشی از همه گیری کرونا، روز و هفته شیراز متفاوتی را تجربه خواهیم کرد.
انتهای رپرتاژ آگهی


1400/02/16
17:50:42
5.0 / 5
533
تگهای خبر: تولید , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد