در میان مخالفت های مردمی؛

مسجد امام حسن(ع) شاهرود تخریب شد

مسجد امام حسن(ع) شاهرود تخریب شد

به گزارش سفرگو مقاومت گروه های مردمی و دوست داران میراث فرهنگی در شهرستان شاهرود جواب نداد و با رأی هیئت امنا، امروز مسجد تاریخی امام حسن(ع) این شهر تخریب شد.


دریافت 15 MB
به گزارش سفرگو به نقل از مهر، داستان ایمن سازی و دوری از مخاطرات ساختمان قدیمی مسجد امام حسن (ع) و تلاش مردم برای حفاظت از آن در نهایت آخر خوشی نداشت و این مسجد نوستالژیک که برای مردم شاهرود دارای خاطرات بسیار خوبی است، نهایتاً با پافشاری هیئت امنا تخریب شد.
شاهرودی ها معتقد هستند طبق روایتی تاریخی این مسجد به دستور پدر گرامی حضرت ولی عصر (عج) ساخته شده است. سه سال پیش هیئت امنای مسجد نسبت به امکان تخریب این بنای تاریخی اخطار دادند و نهایتاً با مدیریت وقت اوقاف و امور خیریه و دیگر نهادهای ذی ربط مکاتباتی صورت گرفت و در نهایت ماجرا به کارشناسی عده ای مهندس واگذار شد.
پس از مدتی اما عدم ورود میراث فرهنگی و همینطور اوقاف و امور خیریه به مسجد و ماجرای مقاوم سازی آن و همینطور سپردن همه چیز به دست امنا در جهت تصمیم گیری درباره این بنای تاریخی، صدای دلسوزان شهر شاهرود را درآورد و نهایتاً اعتراضات نسبت به عدم مرمت اصولی این مسجد بالا گرفت و با رأی هیئت امنا به بهانه امکان ریزش مسجد آنرا امروز جمعه تخریب کردند.
هنوز معلوم نیست چرا دستگاه قضائی که حکم توقف تخریب مسجد را داده بود، به مبحث ورود نکرده و علیرغم حکم شهرداری و دستگاه قضائی، هیئت امنا مسجد را امروز جمعه و همزمان با روز قدس تخریب کردند.


منبع:

1400/02/19
15:17:22
5.0 / 5
155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد