آفرین امامی مطرح كرد؛

كرونا آرت نمای تازه ای از آثار هنری در زمان كرونا

كرونا آرت نمای تازه ای از آثار هنری در زمان كرونا

به گزارش سفرگو مدیرکاخ گلستان اظهار داشت: کرونا آرت نمای تازه تری از آثار هنری را به معرض نمایش گذاشته و فرصتی برای ذهن های خلاق و نگاه های روشن است.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، آفرین امامی در مراسم اختتامیه «کرونا آرت کاخ گلستان» اظهار داشت: شیوع کرونا بر خیلی از جوانب زندگی بشری در سرتاسر جهان تاثیر گذاشته است. کووید ۱۹ فقط یک بیماری نبود بلکه یک ضایعه بزرگ جهانی بود که روال زندگی بشری را تغییر داد و جلوی خیلی از پیشرفت ها و رسیدن به اهداف و فعالیتهای بشری را در زمینه های مختلف گرفت.
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اضافه کرد: فضای مجازی سال هاست که در دنیای مدرن وارد عرصه ارتباطات شده است، این دفعه در زمان شیوع کرونا، نقش مهم تر و اساسی تری پیدا کرده و تنها ابزار حفظ رابطه ها و انتقال مفاهیم شده است. معرفی، آموزش، پژوهش، تبلیغات و مدیریت های خرد و کلان با این ابزار، شکل تازه تری به خود گرفت و به کمک بشر آمد.
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان بیان نمود: موزه ها بعنوان یک مرکز و کانون مهم فرهنگی که در جامعه وظیفه معرفی هنر، تاریخ و فرهنگ بشری را به عهده دارند باید پابه پای توسعه جهان حرکت می کردند. ازاین رو طی این مدت از پای ننشستند و فعالیتهای خویش را در چارچوب فضای مجازی ادامه دادند و حتی خلق ایده هایی که شاید تا پیش از این حتی به افکار موزه داران خطور هم نکرده بود، این دفعه در فکرها جاری شد و منتج به نتایج مؤثرتر و روشنی از نحوه فعالیتهای فرهنگی شد.
فراخوان رویداد هنری «کرونا آرت» ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ منتشر گردید و مهلت ارسال آثار ۲۹ مهر ۱۳۹۹ بود. در این فراخوان متقاضیان یکی از تصاویر یا آثار موجود در کاخ گلستان را دست مایه خلق اثر خود قرار داده و با استفاده از تکنیک های متداول، تاثیر و وجود ویروس کرونا را به شکل گرافیکی، نقاشی یا جمله نگاره بازآفرینی کردند.
نزدیک به ۵۰ اثر به دبیرخانه رسیده است که از این میان ۳۸ اثر حائز شرایط شرکت در رقابت شدند. در این رویداد هنری از همه هنرمندان و علاقه مندان دعوت شد تا با بازتولید آثار کاخ گلستان با رویکرد تأثیرات کرونا، در این رویداد مشارکت کنند. از میان آثار دریافتی تنها آثار گرافیک و نقاشی حائز شرایط تخصصی فراخوان تشخیص داده شدند.
مرضیه طیبیان، مینا اقبال و پرناز گودرز پروری بعنوان نفرات اول تا سوم رویداد هنری «کرونا آرت» برگزیده شدند.


منبع:

1400/03/05
11:18:04
5.0 / 5
327
تگهای خبر: آموزش , تولید , زندگی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد