برنامه های اولویت دار میز گردشگری دسترس پذیر

برنامه های اولویت دار میز گردشگری دسترس پذیر

برنامه های اولویت دار میز تخصصی گردشگری دسترس پذیر با هدف بهره مندی سالمندان و افراد دارای معلولیت از ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری کشور تبیین و اعلام گردید.


به گزارش سفرگو به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، سومین نشست میز گردشگری دسترس پذیر با حضور سید مصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی، نمایندگان تشکل های گردشگری و انجمن های حوزه معلولان و سالمندان برگزار شد و برنامه های اولویت دار مرتبط همچون مناسب سازی موزه ها، آموزش راهنمایان موزه و فعالان تأسیسات گردشگری برای میزبانی از گروه مخاطب مربوطه، برگزاری جشنواره های تخصصی و رویدادها با همکاری شرکتهای دانش بنیان، برگزاری و مدیریت پاراتورها و همینطور طراحی نشان ویژه گردشگری سالمندان و افراد دارای معلولیت در دستور کار قرار گرفت. همینطور طراحی نرم افزار یا اپلیکیشن ویژه معرفی ظرفیت های گردشگری دسترس پذیر هم بعنوان یکی دیگر از سرفصل های اجرایی دارای اولویت مطرح و بر پشتیبانی از فعالان گردشگری معلولان و سالمندان برای حضور در نمایشگاه های گردشگری بخصوص نمایشگاه بین المللی و پیگیری برای دریافت تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید برای مناسب سازی تأسیسات گردشگری و بوم گردی های شهر تهران تاکید گردید. در این جلسه همینطور ضمن تشریح شاخصهای مناسب سازی به ضعف و محدود بودن زیرساخت ها و امکانات برای دسترس پذیری موزه ها و جاذبه های گردشگری اشاره شد و ضرورت تجهیز و ایجاد تأسیسات مورد نیاز هنگام ساخت این بناها با رویکرد بهره مندی همه افراد همچون افراد دارای معلولیت و سالمندان، مورد تاکید قرار گرفت.
در نهایت مقرر شد با محوریت کارگروه های تخصصی که ذیل میز گردشگری دسترس پذیر تشکیل خواهد شد زمینه اجرایی شدن برنامه های مذکور فراهم گردد.


منبع:

1401/05/11
09:54:44
5.0 / 5
198
تگهای خبر: آموزش , شركت , گردشگری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد