جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی:

تابستان سال جاری زائر بیشتری به مشهد خواهد آمد

تابستان سال جاری زائر بیشتری به مشهد خواهد آمد

به گزارش سفرگو، مشهد ـ جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اظهار داشت: برپایه پیشبینی ها تابستان سال جاری زائر بیشتری به مشهد سفر می کند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد ظهر یکشنبه در ششمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ویژه تابستان ۱۴۰۲ اظهار نمود: برپایه پیشبینی ها تابستان سال جاری زائر بیشتری به مشهد خواهند آمد ازاین رو ظرفیت های حوزه های حمل و نقل، اسکان و تأمین کالاهای اساسی نباید کاهش پیدا کند.
جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اضافه کرد: با عنایت به مناسبت هایی همچون دهه کرامت و و ولادت حضرت رضا (ع) با پیک سفر به مشهد مواجه خواهیم بود که باید برنامه ریزی لازم برای خدمت رسانی صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به آمار در حوزه حمل و نقل و اسکان زائرین زائران خاطرنشان کرد: پیشبینی می شود در همه پیک ها با افزایش سفر به خراسان رضوی و مشهد مواجه باشیم.
گنابادی نژاد افزود: ظرفیت اسکان خوبی در قسمت های رسمی، موقت و اضطراری شناسایی شده است که در هر بخشی که این ظرفیت کاهش پیدا کرد باید ظرفیت جایگزینی برای آن تدارک دیده شود.
جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی تکمیل ساماندهی خانه مسافرها را ضروری دانست و اظهار داشت: ساماندهی نشدن خانه مسافرها به حوزه خدمت رسانی به زائرین صدمه می رساند ازاین رو باید ساماندهی این بخش با اولویت تکمیل شود.
وی ضمن اشاره به توزیع اقلام اساسی اظهار نمود: از تمام ظرفیت های اتحادیه ها و تشکل ها برای نظارت استفاده گردد و برپایه برنامه زمان بندی نظارت دقیق و کامل بر بازار صورت گیرد.
گنابادی نژاد با بیان اینکه سال جاری سفر حج و اربعین را در تابستان پیش رو داریم، خاطرنشان کرد: با ملاحظه این خصوصیت ها، تابستان خاص، ویژه و متفاوت می باشد و باید برای میزبانی و خدمت رسانی به زائرین بیشتر آمادگی را داشته باشیم.
جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با بیان اینکه توسعه روابط با کشورهای منطقه هم باعث افزایش آمار زائرین خارجی خواهد شد، تصریح کرد: بسته خدمت رسانی ما به زائرین خارجی باید به لحاظ کمی و کیفی ارتقا داده شود تا کارنامه موفق و خوبی داشته باشیم.
وی اظهار داشت: در تابستان سال جاری باید بسته خدمات رفاهی هسته مرکزی مشهد باید تکمیل شود و اطلاع رسانی گسترده هم صورت گیرد، در نوروز بنرهای اطلاع رسانی زیادی نصب شده بود که زائرین راحت با قرارگاه خدمات سفر ارتباط برقرار می کردند.
گنابادی نژاد بر لزوم تقویت و گسترش اطلاع رسانی تصریح کرد و اضافه کرد: صدا و سیمای استان ظرفیت های ملی را برای اطلاع رسانی به زائرین پای کار بیاورد.
جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ضمن اشاره به تجربه نوروز در تهیه بلیت رفت و برگشت توسط زائرین اظهار نمود: تجربه تهیه بلیت رفت و برگشت برای سفر به مشهد موفق بود، چون باعث تسهیل برنامه ریزی در تأمین ناوگان حمل و نقل شده و از سرگردانی زائرین برای تهیه بلیت هم جلوگیری کرد، در تابستان هم به زائرین و مسافران سفارش شود بلیت را به صورت رفت و برگشت تهیه کنند.
وی با ذکر بعضی از چالش های فرهنگی در مسافرت زائرین به مشهد اظهار نمود: باید بسته های فرهنگی مناسب برای زائرین که از راه هواپیما و اتوبوس به مشهد سفر می کنند در نظر گرفته شود.
جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ضمن اشاره به پیشنهاد ایجاد مرکز استقبال از زائرین در ورودی های استان و مشهد اظهار داشت: با راهنمایی زائرین در مراکز استقبال از سرگردانی آنها در شهر مشهد جلوگیری می شود و باعث افزایش رضایت مندی زائرین می شود.
وی ضمن اشاره به افزایش قیمت تعرفه خدمت رسانی تاکسی های اینترنتی اظهار نمود: با عنایت به اینکه برپایه تقاضا تعرفه این تاکسی ها افزایش خواهد یافت و در زمان پیک هم به علت افزایش تقاضای سفر هزینه استفاده از تاکسی اینترنتی در مشهد افزایش خواهد یافت این گونه برداشت می شود که نرخ تاکسی در مشهد گران است، این یکی از چالش هایی است که باید برای آن چاره اندیشی شود.
گنابادی نژاد تصریح کرد: اشکالات در خدمت رسانی به زائرین در نوروز و تابستان گذشته را باید برطرف نماییم مرتفع ساختن اشکالات یک اجبار است.
پیش بینی برنامه های فرهنگی برای توقف و ماندگاری زائرین در شهرستان های خراسان رضوی
هم‎چنین سید جواد موسوی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار نمود: با عنایت به مناسبت هایی که در تابستان وجود دارد تقریبا در طول تابستان با پیک سفر به مشهد مواجه هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ضمن اشاره به در پیش بودن هفته میراث فرهنگی و مناسبت های ملی مانند روز بزرگداشت فردوسی و خیام نیشابوری اظهار نمود: برنامه های فرهنگی برای توقف و ماندگاری زائرین در شهرستان های خراسان رضوی پیشبینی شده است.
وی بر تأمین نیازهای اسکان زائرین و هم چنین ثابت بودن نرخ واحدهای اقامتی در تابستان سالجاری تاکید نمود.

1402/02/20
08:09:01
5.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد