رئیس پارك ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی:

گردشگری معنوی یک رویکرد است

گردشگری معنوی یک رویکرد است

به گزارش سفرگو، خراسان رضوی رئیس پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی اظهار داشت: گردشگری معنوی یک گونه از گردشگری نیست، بلکه یک رویکرد است.محمدحسین ایمانی خوشخو امروز، ۵ مهرماه، در نشست تخصصی «زیارت و سلامت معنوی» که در محل پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار نمود: گردشگری به معنای آن است که عده ای با هدفی از جایی به جای دیگری بروند و بازگردند که یکی از این هدف ها زیارت است.

وی ضمن اشاره به این که گردشگران مذهبی افرادی هستند که دوست دارند به یک مکان مذهبی سفر کنند، افزود: میتوان اظهار داشت که تاثیرگذاری یک اذان بر یک توریست خارجی، گردشگری مذهبی به حساب می آید.

وی با تکیه بر این که گردشگری زیارتی نوعی از گردشگری می باشد، بیان نمود: هدف اصلی سفر، آرام بخشیدن به روح است و روح یک مقوله غیرمادی است که به تناسب مصلحت در قفسی گذاشته شده و همانطور که گفته شد جنس آن غیرمادی است که در یک فضای مادی گرفتار خستگی می شود و سفر، آرامش مجدد را به روح باز می گرداند.

رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی ضمن اشاره به این که در مطالعات گردشگری سهم مطالعات غیرمادی گردشگری خیلی کم است، تصریح کرد: گردشگری معنوی یک گونه از گردشگری نیست، بلکه یک رویکرد است.

ایمانی خوشخو با اشاره به اینکه در همه گونه های گردشگری میتوان گردشگری معنوی داشت، اظهار داشت: فردی که به مشهد سفر می کند، هدف اولیه اش زیارت است، البته امکان دارد در این سفر بازار و مکانهای فرهنگی و تفریحی را هم تجربه کند.

وی با انتقاد از ایجاد گردشگری سلامت در وزارت بهداشت، اظهار نمود: گردشگری سلامت باید در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشد. توریست سلامت خارجی در ایران نداریم، بلکه بیمار خارجی داریم.
1402/07/06
09:42:43
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سفرگو لینکهای سفرگو
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد