میراث فرهنگی و شهرداری مشهد در طرح های مرمتی همكاری می كنند

میراث فرهنگی و شهرداری مشهد در طرح های مرمتی همكاری می كنند

سفرگو: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اظهار داشت: این اداره كل در همه طرح های مرمتی و حفاظتی آثار ملی تاریخی به صورت مشاركتی با شهرداری همكاری می كند.به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مكرمی فر در حاشیه بازدید از آثار تاریخی ملی پیرامون بافت فرسوده حرم امام رضا(ع) به همراه شهردار منطقه ثامن مشهد، اظهاركرد: ۳۰ اثر تاریخی ملی شامل بنا، بازار و خانه تاریخی ملی این محدوده مورد بازدید مشترك و بررسی قرار گرفت.
وی اضافه كرد: شهرداری مشهد اعلام نمود حاضر است برای حفظ آثار تاریخی در این محدوده نهایت همكاری را داشته باشد. در مورد چند خانه تاریخی هم شهرداری اعلام آمادگی كرد تا با واگذاری زمین معوض اقدام به مالكیت، مرمت و بازسازی این آثار كند.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: چند سال پیش تعداد آثار تاریخی در محدوده بافت پیرامونی حرم ۴۰ مورد بود اما متأسفانه ۱۰ اثر به دلایل مختلف تخریب شده اند.
وی اظهار داشت: حفاظت از آثار تاریخی ثبت شده در لیست ملی وظیفه این اداره كل است و تحت هیچ شرایطی در حفاظت آثار كوتاهی نمی گردد.

1396/11/15
14:58:12
5.0 / 5
1805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد