گزارش میدانی خبرنگار مهر از وضعیت امروز ارائه حواله های سفر

آخر مهلت حواله ارزی سفر، فردا ارز می دهیم نمی دانیم به چه نرخی

آخر مهلت حواله ارزی سفر، فردا ارز می دهیم نمی دانیم به چه نرخی

سفرگو: بانك های عامل پرداخت حواله ارز مسافرتی تنها تا ساعت ۱۳ امروز نرخ دولتی به مسافران را اعلام نمودند بعضی از آنها می گویند امروز اخرین مهلت عرضه حواله بود.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، چند ساعت پیش سیاست های جدید ارزی توسط بانك مركزی اعلام گردید و شامگاه روز گذشته یكشنبه ۱۴ مرداد ماه، عبدالناصر همتی رئیس كل بانك مركزی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری حضور یافت و درباره ارز مسافرتی اظهار داشت: ارز مسافرتی از این به بعد آزاد است ولی كسانی كه حواله دریافت كرده اند می توانند با نرخ قبلی، ارز خویش را دریافت نمایند.
همتی اضافه كرد: باتوجه به مشكلاتی كه در ماه های اخیر تولید شده؛ زین پس با تصمیم دولت خرید و فروش ارز مجددا توسط صرافی ها انجام می گیرد و بدین سان متقاضیان ارز مسافرتی و خدماتی می توانند ارز مورد نیاز خویش را با استفاده از صرافی ها تأمین كنند.
امروز بامداد اما بانك هایی كه حواله ارزی مسافران را دریافت می كردند مملو از مسافرانی بودند كه با مدارك خود جهت گرفتن حواله ارزی به بانك ها مراجعه نموده بودند. آنها تا ساعت ده بامداد منتظر ماندند تا بانك، نرخ امروز یورو و دلار را به آنها اعلام نماید كه در نهایت در بانك های ارزی یورو به نرخ ۵ هزار و ۱۵۰ تومان به فروش رسید.
در ساعات نزدیك به ۱۲ ظهر كه دیگر بانك ها نسبت به عرضه ارز دولتی اقدام نمی كردند بر جمعیت مسافران در بانك ها افزوده می شد تا اینكه متصدیان بانك ها به مردم اعلام نمودند كه تنها تا ساعت ۱۳ حواله ارزی داده می شود.
اكنون هر رجوع كننده به بانك های عامل حوالی میدان فردوسی با این پاسخ مواجه می گردد كه ارز مسافرتی تا یك ساعت دیگر یعنی ساعت ۱۴ به كسی داده نمی گردد و اگر كسی امروز بلیتش صادر شده با شد یا ویزا بگیرد، فردا از گرفتن حواله ارزی محروم است. برخی دیگر از متصدیان بانك ها می گویند كه هنوز به ما ابلاغ نشده آیا فردا هم می توانیم حواله ارزی بدهیم یا نه. همه چیز فردا سه شنبه مشخص می گردد.
از سوی دیگر و از آنجائیكه رئیس بانك مركزی گفته بود از این پس متقاضیان ارز مسافرتی به صرافی ها رجوع كنند، از صبح، مسافران در جلوی درب صرافی های میدان فردوسی در رفت و آمد بودند اما همچنان با كاغذهای پشت شیشه كه نوشته شده بود: «خرید و فروش ارز تا اطلاع ثانوی انجام نمی شود» مواجه می شدند.
مردم و مسافران در حوالی صرافی ها هنوز هم در رفت و آمد هستند تا ببینند بالاخره چه زمانی این كاغذها از روی شیشه صرافی ها برداشته می گردد. صراف ها به مردم و كسانی كه می خواهند ارز حتی برای سفر خود خریداری كنند، می گویند« از فردا می فروشیم اما هنوز نمی دانیم به چه نرخی.»
در صرافی ها امروز دوشنبه نمی توان هیچ ارزی خریداری كرد یا فروخت. از طرفی دلالان همچنان نرخ های متفاوتی اعلام می كنند. یورو از ده هزار و ۵۰۰ تومان خریده می گردد تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان. دلار هم در این بازار غیر قانونی هم اكنون از ۹ هزار تومان تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان خرید و فروش می گردد.

1397/05/17
16:18:29
5.0 / 5
1960
تگهای خبر: سفر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد