تاریخ مصر باستان به دنیای مدرن قدم می گذارد

تاریخ مصر باستان به دنیای مدرن قدم می گذارد

سفرگو: حدود 4600 سال پیش، مصریان باستان فلات « جیزه» را به مكانی برای دفن مهم ترین فرمانروایانشان تبدیل كردند و امروزه این فرصت برای باستان شناسان و علاقه مندان به دنیای دیرینه شناسی فراهم شده تا بتوانند در كنار كامپیوترهای خود،  به كاوش در این مكان بپردازند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از واشنگتن پست، «پروژه دیجیتالی جیزه» نام پروژه جدیدی است كه تمام اطلاعات مربوط به تاریخچه اكتشافات شهر « جیزه» را به به دنیای مدرن منتقل می كند. این پروژه شامل ده ها هزار تصویر، مطالعات و بررسی های باستان شناسان درباره مكان های تاریخی واقع در «جیزه» است كه به كمك جدیدترین تكنولوژی حال حاضر ارائه خواهد شد.
این پروژه در موزه هنرهای زیبا شهر «بوستون»، توسط «پیتر در مانوئلین» و با استفاده از نتایج مطالعات «جرج ریزنر» مصرشناسی كه به مدت ۴۰ سال به تحقیق در «جیزه» مشغول بود، شروع به كار خواهدنمود.
قسمتی از آثار باستانی متعلق به «جیزه» دیگر در مصر نگهداری نمی شوند و در چارچوب مجموعه های متفاوت در سراسر جهان به معرض نمایش گذاشته می شوند. «پروژه دیجیتالی جیزه» تمامی این آثار را در كنار شواهد اولیه حفاری و اكتشاف آنها در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
نتیجه این پروژه، در كنار هم قرار گرفتن تصاویر اولیه مكان های تاریخی مصر در كنار تصاویر جدیدترین اكتشافات این مناطق است.
این پروژه دیجیتالی با ارائه تصاویر سه بعدی از مكان های دیدنی «جیزه»، این امكان را به مخاطبان می دهد تا حضور خودرا در داخل بناهای حیرت انگیزی همچون هرم «خفرع» تصور كنند. از آن جایی كه این رویداد برای دانشگاهیان جالب توجه است، امكان استفاده از قسمتی از امكانات این پروژه دیجیتالی برای پشت میز نشینان نیز مقدور شده است.
تمامی مدلهای سه بعدی این مجموعه تاریخی با عكس، ویدئو و اسناد همراه خواهد بود. این پروژه این فرصت را به مخاطبان می دهد تا تصاویر اولیه مكان های تاریخی مصر باستان را مشاهده كنند و زحمات كارشناسان امروزی كه گنجینه باستانی مصر را برای همگان قابل مشاهده می كنند، گرامی بدارند.
.منبع:

1398/03/16
19:44:47
5.0 / 5
1797
تگهای خبر: باستانی , تاریخی , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد