آخرین وضعیت مسجد قاجاری صدمه دیده در تهران

آخرین وضعیت مسجد قاجاری صدمه دیده در تهران

به گزارش سفرگو چهار ماه گذشت از وقتی كه دو خانه ی چند ده ساله در خیابان وحدت اسلامی، خیابان فرهنگ، به گِل نشستند و ترك های بزرگی به واسطه ی آن روی تن مسجد ۹۶ ساله ای نشست كه تا همین نوروز امسال كمر خم نكرده بود؛ ترك های بزرگی روی جداره ی اصلی بنا كه به یك تهدید برای آن تبدیل شد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، پس از گذشت این مدت زمان، امروز دیگر هیچ اثری از خانه های به گِل نشسته نیست، زمین شان صافِ صاف است، و مسجد قاجاریِ خیابان فرهنگ تهران، مجبور است با میله های آهنی كه بعنوان نگهدارنده مسجد به جداره ی غربی چسب خورده اند، روزگار سپری كند.
روزهای اول نشستِ دو خانه ی كمتر از ۱۰ ساله، مسجد قدیمی «ولی الله اعظم» زبانزد عام و خاص شده بود كه این سازه ی قدیمی با ۹۶ سال عمر، آخ نگفته اما آن دو خانه، حدود ۱۰ سانتی متر نشست كرده اند. اما كسی نمی دانست كه همین نشست خانه، به مرور به بدنه ی مسجد قدیمی هم فشار وارد می نماید.
هر چند همه ی فشارهای وارد شده به بدنه نسبت به روزهای اول فرونشست دو خانه ی كناری تمام شده اند، اما كسبه و كارگران ساختمانی میله های فلزی را برای پیشگیری از وارد شدن هر نوع صدمه جدی به مسجد نصب كرده اند؛ مسجدِ ۱۰۰ ساله ای كه در این مدت كمتر مورد استفاده بوده است، اما برپایه دیده های خبرنگار ایسنا تركِ بالای پنجره ی ضلع شمالی اش هم انگار خویش را رها كرده و به مرور بازتر می شود.
این تصویر هفتم شهریور ثبت شده است

1398/06/09
19:29:54
5.0 / 5
2137
تگهای خبر: ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد