با تماشای آثار هنری بیشتر عمر كنید!

با تماشای آثار هنری بیشتر عمر كنید!

به گزارش سفرگو نتایج یك تحقیق پزشكی كه به تازگی در «ژورنال پزشكی بریتانیا» انتشار یافته نشان می دهد، فقط بازدید از یك نمایشگاه در طول سال می تواند سال ها به عمر شما اضافه كند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، محققان كالج دانشگاهی لندن (UCL) با انجام تحقیقی با استفاده از جامعه آماری متشكل از ۶، ۷۱۰ بزرگسال ساكن انگلستان كه ۵۰ سال یا بیشتر سن داشتند رابطه بین هنر و مرگ را بررسی كردند.
این مطالعه طولی، تعداد دفعاتی كه شركت كنندگان در این تحقیق به موزه، گالری های هنری، نمایشگاه، اجرای زنده تئاتر، كنسرت یا اپرا رفته اند را مورد بررسی قرار داد.
محققان به این نتیجه رسیدند حتی افرادی كه در دسته كسانی قرار می گرفتند كه در فعالیتهای هنری نامنظم و كم شركت داشتند (شركت در دو یا یك رویداد فرهنگی هنری در هر سال) ۱۴ درصد كمتر از دیگران گرفتار مرگ در سنین جوانی شده اند و هرچه كه آمار شركت شركت كنندگان در این تحقیق در رویدادهای هنری و فرهنگی بیشتر بود احتمال مرگ در سنین جوانی كمتر می شد.
كسانی كه به صورت منظم در رویدادهای فرهنگی هنری حضور داشتند (كسانی كه هر چند ماه یك مرتبه فعالیت هنری و فرهنگی داشتند) احتمال مرگشان در سنین جوانی ۳۱ درصد كمتر بوده است.
این تحقیق بخشی از موج تحقیقات اخیر است كه رابطه بین هنر و سلامت را می سنجد. تحقیقاتی طی ده های اخیر در بریتانیا و دانمارك انجام شد كه وجود آثار هنری در بیمارستان ها و نتایج بهبود بیماران را به یكدیگر مرتبط دانسته است.
نتایج تحقیقاتی كه این هفته به انتشار رسید با اشاره به اینكه طول عمر می تواند با وضعیت اقتصادی ـ اجتماعی جمعیتی كه به موزه، نمایشگاه و گالری های هنری می روند ارتباط داشته باشد، شاخص های اجتماعی ـ اقتصادی را هم در برگرفته بود.
با این وجود هنوز بعضی از همبستگی های آماری بین فعالیتهای فرهنگی و طول عمر به نظر می آید با شاخص های اجتماعی ـ اقتصادی بی ارتباط باشند. اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم نتایج این تحقیق نشان داده است «فعالیت های فرهنگی هنری با طول عمر در ارتباط است».1398/10/01
11:28:22
5.0 / 5
1940
تگهای خبر: پزشك , شركت , فرهنگی , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد