گمرك اعلام كرد

هیچ زائری در مرزهای عراق نیست

هیچ زائری در مرزهای عراق نیست

به گزارش سفرگو آنطور كه مسؤلان گمرك ایران می گویند هم اكنون و در آستانه اربعین هیچ زائری در مرزهای عراق حضور ندارد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، طی هفته های اخیر بعضی از زائرین اربعین به روال سال های گذشته به سمت مرزهای عراق همچون شلمچه حرکت کرده بودند و این در حالی بود که از اسفند سال قبل و با انتشار کرونا تردد مسافر از مرزهای عراق ممنوع و امکان تردد وجود نداشت، ولی به هر ترتیب با اقدامات صورت گرفته زائرین برگشته بودند.
اما در آستانه اربعین پرس جوی وضعیت مرزهای عراق از گمرک ایران با این اعلام لطیفی - سخنگوی گمرک - همراه بود که هم اکنون هیچ زائری در مرزهای چهارگانه عربی با عراق یعنی مهران، چذابه، شلمچه و البته خسروی حضور ندارند.
وی اضافه کرد: طی این مدت تمهیدات ویژه ای از جانب مسؤلان اندیشیده شده که ضمن اطلاع رسانی عمومی به عاشقان اهل بیت(ع)، معدود افرادی که قصد داشتند جهت شرکت در پیاده روی اربعین به شهرهای مرزی نزدیک شوند، برگشت داده می شوند.
لطیفی این را هم اظهار داشت که پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اربعین و عدم برگزاری پیاده روی اربعین در سالجاری، در لبیک به فرمایشات ایشان، زائرین برای برگزاری این مراسم به سمت شهرهای مرزی با عراق ورود نکرده و رجوع ای نداشتند.
اما سخنگوی گمرک در ارتباط با وضعیت مرزهای تجاری ایران در هفته آینده و زمان اربعین اظهار داشت: شنیده ها از آن حکایت می کند که احیانا از ابتدا تا آخر هفته آینده مرزهای عربی بخصوص مهران، شلمچه و چذابه از جانب دولت عراق پذیرای کالای تجاری نخواهند بود، چون که هر ساله در زمان اربعین این اتفاق رخ می دهد و با عنایت به این که مسیر زائرین اتباع عراقی امسال هم است امکان تردد کالای تجاری وجود نداشته و تا آخر اربعین بسته خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: در مرزهای اقلیم کردستان عراق کالای تجاری پذیرفته می شود و مشکلی در این رابطه وجود نخواهد داشت.
به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، پس از بسته شدن تمامی مرزهای تجاری و مسافری ایران و عراق در جریان شیوع کرونا از آخر سال گذشته، به مرور طی رایزنی های صورت گرفته مرزهای تجاری باز شد و هم اکنون در تمامی مرزهای تجاری ایران با عراق مبادلات تجاری صورت می گیرد ولی مرزهای مسافری باز نیستند.1399/07/10
19:07:31
5.0 / 5
1507
تگهای خبر: شركت , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد