بررسی موضوع تملك خانه منتسب به باقرخان در تبریز

بررسی موضوع تملك خانه منتسب به باقرخان در تبریز

آذربایجان شرقی جلسه كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز به صورت وبینار برگزار شده و بررسی موضوع تملك خانه منتسب به باقر خان همچون موضوعات این جلسه بود.


دستور نخست جلسه با موضوع تصویب احکام کمی در برنامه پنج ساله مورد بررسی قرار گرفته و بعد از تبادل نظر اعضا شورا مقرر شد احکام کمی تصویب شده و در صورت هر گونه ایراد در صحن شورا با نظر اعضای شورا به صورت موردی اصلاح گردد.

فرج محمد قلیزاده، عضو شورای شهر تبریز در این خصوص اظهار داشت: این برنامه اهتمام داشته کیفیت را به کمیت تبدیل کند، در صورتیکه در خود برنامه خیلی از مسائل به صورت کیفی باقی مانده است.

در ادامه بررسی دستورات جلسه موضوع طرح توسعه فضاهای فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در این خصوص اظهار داشت: برای اجرای این طرح نیازمند ابزارهای سخت افزاری هستیم.

شکور اکبرنژاد افزود: گزارشاتی در این خصوص ارائه شده و جلسات گوناگون با اساتید دانشگاه هنر و میراث فرهنگی برگزار شده است. باید کارگروهی برای این امر تشکیل داده و بعد از بررسی به نتیجه برسیم.

همچنین در بخش دیگری از این جلسه، نماینده بهزیستی استان ضمن ارائه گزارشی درباب کودکان کار خواهان حمایت شورا از این سازمان شد.

بررسی موضوع تملک خانه منتسب به باقر خان از دیگر موضوعات این جلسه بود.

اکبر نژاد با بیان این که محل اقامت باقر خان به صورت قطعی معین نمی باشد، اظهار داشت: باقر خان در زمان جنگ از محل گسترده ای برای حفاظت و سنگر گیری استفاده می کرده که باتوجه به اطلاعات موجود، خانه ای در این منطقه را به ایشان منتسب می دانند.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، وی افزود: ثبت این خانه به نام سالار ملی با لحاظ برخی اقدامات ترمیمی و حفاظتی صورت خواهد گرفت.
1399/07/11
13:39:20
5.0 / 5
1547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد