طرح بازدید مجازی موزه ها از امروز شروع می شود

طرح بازدید مجازی موزه ها از امروز شروع می شود

بازدید مجازی ۱۰ موزه استان تهران از امروز اجرایی می شود سال قبل هم این طرح به علت شیوع کرونا و تعطیلی موزه ها انجام شده بود.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، نوروز سال قبل با گسترش شیوع کرونا و تعطیل شدن موزه ها امکانی برای بازدید مجازی از مراکز تاریخی و موزه ها فراهم گردید. بازدید از موزه های استان تهران بر روی یک وبگاه امکان پذیر شده بود و از یکم تا سیزدهم فروردین ۹۹، علاقه مندان از ساعت ۱۵ تا ۱۶ به صورت پخش زنده به بازدید مجازی از موزه ها پرداختند.
در این برنامه، موزه ملی ایران، کاخ موزه های گلستان، سعدآباد، نیاوران، فرش، آبگینه، رضا عباسی، ارتباطات، قرآن، ملک، بانک ملی، دفاع مقدس و علوم و فناوری هرروز به صورت آنلاین میهمان خانه های مردم بودند.
در این طرح، با زیرساخت های طراحی شده همانند یک بازدید حضوری کارشناسان موزه به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ می دادند. این اقدام با عنایت به شیوع بیماری کرونا و باهدف تشویق بیشتر مردم برای ماندن در خانه و کاهش سفر و رفت وآمد انجام شده بود.
پس از آن و به دنبال استقبال مردم، یک ماه بعد در اردیبهشت سال ۹۹ طرح ۱۱ هزار کیلومتر مسیر به منظور بازدید مجازی از ۲۴ اثر ثبت جهانی ایران با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی شد.
این برنامه به مناسبت رو جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی برگزار شده بود. در این طرح که از چغازنبیل آغاز شد، هرروز یک ساعت و نیم به صورت مجازی فیلم و تصاویر از یک اثر ثبت جهانی پخش می شد. در طول سال ۹۹ اقدام چشمگیر دیگری انجام نشد تا اینکه سال جاری این طرح در نوروز ۱۴۰۰ ادامه یافت و ۱۰ موزه دیگر با همکاری کمیته ملی موزه های ایران از همان وبگاهی که سال قبل پخش زنده داشت، امکان بازدید مجازی فراهم گردید.
از امروز تورهای مجازی ۱۰ موزه تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ رأس ساعت ۱۴ و به مدت یکساعت به صورت زنده پخش می شود.
برنامه زمان بندی پخش زنده موزه های تهران به شرح زیر است:
۴ فروردین موزه ملی ایران،
۵ فروردین کاخ گلستان،
۶ فروردین موزه ارتباطات،
۷ فروردین کاخ نیاوران،
۸ فروردین موزه های ارامنه و پمپ بنزین،
۹ فروردین موزه هنرهای دینی امام علی (ع)،
۱۰ فروردین موزه آبگینه و سفالینه ها،
۱۱ فروردین خانه موزه سیمین و جلال،
۱۲ فروردین موزه صلح و خانه موزه شریعتی
۱۳ فروردین موزه تنوع زیستی پردیسان


منبع:

1400/01/06
00:10:03
5.0 / 5
1104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد