۲ تست كرونا شرط سفر به تركیه!

۲ تست كرونا شرط سفر به تركیه!

سفرگو: با شناسایی ردپای ویروس جهش یافته کرونا در کشورهای توریستی همچون ترکیه، مقررات جدی تری از طرف برخی کشورها برای سفر به این کشور وضع شده است.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، بیشتر از دو هفته از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران برای اعمال محدودیت در ترددهای مسافرتی با کشور ترکیه می گذرد، هرچند این محدودیت چندان هم سختگیرانه نبوده؛ پروازهای بین دو کشور همچنان برقرار است و فقط تورهای گردشگری ممنوع شده اند. البته که تعداد پروازها به سبب کمبود مسافر به شدت کاهش داشته است، اما با این وجود، در بین مقرراتی که برای کنترل این مرز وضع شده، از قرنطینه «اجباری» مسافران و تست کرونا هنگام برگشت به کشور خبری نیست، مگر در موارد مشکوک و به ضرورت.
با این وجود، برخی کشورها که مبادلات بیشتری با ترکیه دارند، تدابیر سختگیرانه تری را به اجرا گذاشته اند. مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری ـ به ایسنا اظهار داشت: سازمان بهداشت انسانی و پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان روسیه در تصمیم جدیدی، برای توریستهایی که تا اول ماه مه (ابتدای هفته آینده) از ترکیه و تانزانیا به روسیه بازمی گردند، شرط دو بار آزمایش کوویدـ۱۹ را الزامی کرده است.
روسیه بیشترین تعداد مسافر را در ترکیه دارد و این کشور یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران روس به شمار می آید، اما شیوع ویروس جهش یافته کرونا در بیشتر مناطق ترکیه، روسیه را بر آن داشته تا شهروندانش را ملزم کند در بازگشت از سفر ترکیه، دو بار تست PCR بدهند؛ یک دفعه قبل از ورود به خاک روسیه و بار دوم پنج روز بعد از برگشت.
عباسی با اشاره به گزارشی که خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در این زمینه منتشر نموده است، اظهار داشت: برمبنای مصوبه دولت فدرال روسیه، شهروندانی که نتیجه آزمایش دوم را دریافت می کنند باید فرم «اطلاع از نتایج آزمایش عفونت ویروس کرونا را برای کسانی که به فدراسیون روسیه می آیند» تکمیل کرده و این داده ها را در وب سایت خدمات عمومی فدرال روسیه بارگذاری کنند. این مصوبه یک هفته است که به اجرا گذاشته شده است.
خبرگزاری ریانووستی روسیه نیز گزارش کرده است، سازمان بهداشت انسانی و پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان این کشور با انتخاب تصادفی مسافران خارجی در فرودگاه ها، غربالگری ویروس کرونا را انجام می دهد، به این شکل که خارجی هایی که به روسیه سفر می کنند، باید از قبل تست PCR داده باشند، اما بجای این که مانند شهروندان روسیه دوبار تست بدهند، در فرودگاه، تصادفی غربالگری و ملزم می شوند پنج روز بعد از ورود به این کشور، تست دوم کووید را انجام دهند.
منبع:

1400/02/09
14:37:32
5.0 / 5
1124
تگهای خبر: آزمایش , توریست , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد